„Ботев“ удари „Лудогорец“ на дузпи е вдигна Суперкупата

В редовното време двата отбора завършиха 1:1

по статията работи: iNews.bg | 10.08.2017 | 10:13
botevblovdiv.bg

Ботев (Пловдив) завоюва Суперкупата на България, налагайки се над Лудогорец с 5:4 при изпълнение на дузпи. Редовното време на двубоя на стадион "Лазур" в Бургас завърши при резултат 1:1, но рулетката на 11-метровите наказателни удари узакони шампиона. Това бе първа Суперкупа на България в славната история на "канарчетата". Те измъкнаха вече втори трофей под носа на доминанта в родния футбол Лудогорец след Купата тази година. "Жълто-черните" осъществиха сладко отмъщение за загубата на същия трофей през 2014 година пак от "орлите".

Двубоят започна феноменално за Ботев. Още в 16-ата минута невероятно изпълнение на пряк свободен удар на Тодор Неделев узакони преимуществото на "канарчетата" до този момент. Българският халф се разписа с удар от около 25 метра с левия крак, а Броун нямаше никакъв шанс да спаси.

Оттогава обаче до края на първото полувреме Ботев бе неузнаваем. Лудогорец стегна обръча около наказателното поле на съперника и се втурна в търсене на изравнителния гол. "Канарчетата" обаче удържаха аванса си до края на първата част. "Орлите" нямаха и никакъв късмет. Те на три пъти целиха гредата на пазената от Кайзер врата. Веднъж Марселиньо разтресе страничния стълб от пряк свободен удар, Анисе също намери страничната греда и отново той в края на полувремето би в напречния стълб след поредица от рикошети.

Лудогорец започна вихрено втората част, пренасяйки натрупаната инерция от първото полувреме. Логичното се случи - Вандерсон наниза вратата на Кайзер още в 47-ата минута. Бразилецът осъществи страхотна комбинация с Кешеру и не остави шанс на разредената отбрана на Ботев.

До края обаче сякаш двубоят загуби своя блясък. Нито един от двата тима не желаеше да рискува и да оголва своята половина, а физическата умора си каза думата. Макар да имаше няколко положения пред двете врати, те не представляваха никаква опасност за двамата вратари и така регламентът на финала отреди изпълнение на дузпи за определяне на супершампиона на България, предаде Sporta.bg.

Ботев бе феноменален от бялата точка. "Канарчетата" безпроблемно отбелязаха първите си пет дузпи, които се оказаха и достатъчни за победата. За тях точни бяха Балтанов, Виана, Генев, Бризола и Димов, след чийто наказателен удар феновете на Ботев изпаднаха в екстаз. За Лудогорец точни бяха Вандерсон, Натанаел, Анисе и Моци, но Марселиньо пропусна първия опит на "орлите". Така след 5:4 при наказателните удари Ботев (Пловдив) ликува с първата си Суперкупа на България!