11.04.2024 | 15:40
Той победи сърбина Миомир Кецманович
Григор Димитров стартира сезона на клей с победа

08.04.2024 | 16:45  3
В десетия гейм Вашро отрази сетбол на свой сервис, но все пак при следващата възможност за пробив за Димитров, която бе в 12-ия гейм, българинът успя да реализира такъв, а с това и да спечели откриващия сет.
Григор Димитров започва участието си на сингъл в Монте Карло

08.04.2024 | 10:59
Най-доброто му класиране там е полуфинал. Той достига до тази фаза два пъти - през 2018 и 2022 г.
Григор, новият №9 в света

01.04.2024 | 10:30
За съжаление на Димитров, той не успя да стане вторият играч през 2024 г., който побеждава Яник Синер и вдига втората си титла от Мастърс. Сега вече вниманието му може да се насочи към сезона на клей.
Григор Димитров изигра един от най-силните мачове в своята кариера и победи световния №2 и №1 в схемата

29.03.2024 | 10:12
С този успех Гришо вече се е класирал за полуфинал на осем от всичките девет турнира от сериите Мастърс 1000. От началото на годината Димитров има 19 победи и само 4 загуби.
Григор Димитров се класира за четвъртфинал на турнира по тенис от сериите Мастърс в Маями,

27.03.2024 | 08:45
Българинът, който е под номер 12 в ранглистата на ATP, се надява да се завърне в Топ 10 за първи път от 2018-а година насам.
Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями

26.03.2024 | 09:15
Противникът на Григор Димитров в спора за достигане до четвъртфиналите - Хуберт Хуркач малко по-рано елиминира американеца Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3 в мач, продължил два часа и 18 минути.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на турнира от сериите „Мастърс“

14.03.2024 | 10:45
Това бе десети сблъсък между Григор Димитров и руския тенисист, а Медведев постигна седми успех в съперничеството между двамата. Димитров бе записал победа в предишния мач между тях на турнира в Индиън Уелс през 2021-а.
Григор Димитров ще играе на централния корт в Индиън Уелс

13.03.2024 | 14:20
Гришо се изправя срещу Медведев за девети път
Григор Димитров постигна чиста победа в два сета над френския представител Адриен Манарино

12.03.2024 | 09:15
Димитров проби подаването на противника си общо три пъти в мача и за 81 минути игра минава в следващата фаза
За старт Гришо прегази французинв в Индиън Уелс

10.03.2024 | 10:40
Димитров си осигури място в третия кръг
Григор Димитров запази 13-ата си позиция в обновената световна ранглиста при мъжете

04.03.2024 | 12:45
Голям скок от 64 позиции прави Николай Неделчев, който вече се намира на 890-а позиция.
Гришо победи корав унгарец и е на 1/4 финал в Ротердам

15.02.2024 | 14:30
Хасковлията ще играе на четвъртфинал срещу спечелилия измежду третия поставен в основната схема Холгер Руне от Дания и руснака, представящ Казахстан, Александър Шевченко
 Григор Димитров остава на 13-о място в световната ранглиста на ATP

12.02.2024 | 10:30
Гришо има 2905 точки, на 60 зад намиращия се на 12-а позиция Каспер Рууд.
Гришо в битка за своята юбилейна 10-а титла в професионалната кариера на сингъл

11.02.2024 | 11:20
Срещата за трофея е от 16:30 часа българско време, а срещу Григор ще играе представителя на домакините и номер 21 в света Юго Умбер
Гришо надви американец след 99 минути на корта в Марсилия

08.02.2024 | 20:18
Най-успешният ни тенисист в историята победи Себастиан Корда с 6:1, 7:6(5)
Гришо при мама в училище за рождения й ден

30.01.2024 | 15:40
Бг тенесист №1 посети училища и детска градина в Хасково, където самият той е учил
Жалко! Гришо отпадна от Аустрелиън Оупън

20.01.2024 | 14:00
Първият сет бе равностоен, като не се стигна до нито една възможност за пробив
Гришо надви Кокинакис и е в трети кръг на Australian Open

18.01.2024 | 13:31
Нуно Боржеш, който е №69 в ранкинга, е следващият опонент на родния тенисист. Португалецът поднесе изненадата и отстрани Алехандро Давидович Фокина
Гришо и Вики Томова на корта в Мелбърн утре по първи петли

17.01.2024 | 14:30
Димитров е фаворит срещу Танаси Кокинакис, а Виктория има тежък ребус за решаване - украинката Елина Свитолина
Гришо обърна унгарец на старта Мелбърн

16.01.2024 | 13:08
Във втория кръг в Мелбърн шампионът от Брисбън ще се изправи срещу Танаси Кокинакис, който оцеля в петсетова драма срещу Себастиан Офнер.
Какъв сезон предстои за Григор Димитров

08.01.2024 | 16:30
„Титлата беше дълго чакана от Григор Димитров. Неговата емоция след мача е много ценна. Всички големи имена в тениса го поздравиха”, коментира в студиото на „Твоят ден” по NOVA NEWS спортният журналист Петьо Борисов.
Гришо смачка австралиец, отива на фенала в Брисбън

06.01.2024 | 15:45
В спор за трофея Димитров ще срещне Холгер Руне, който победи с 6-4, 7-6 руснака Роман Салиуфин по-рано днес
ВИДЕО Григор Димитров получи предложение за брак насред корта в Австралия

05.01.2024 | 15:00
Плейбоят на световния тенис привлича вниманието на женския пол, където и да е на земното кълбо
Гришо си уреди полуфинал срещу Надал, след като разгроми анонимник в Бризбейн

05.01.2024 | 14:45
Ракета №1 на България Григор Димитров победи безпроблемно с 2:0 (6:1, 6:4) Ринки Хиджиката

• Сега По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:30 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 06:00 Дворът с люлките игрален филм...
  • 07:45 Телепазарен прозорец
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Туризъм.бг
  • 12:30 Бразди