Вечното дерби приключи без победител

Левски и ЦСКА си размениха по два гола на Националния стадион

по статията работи: iNews.bg | 21.10.2017 | 18:15

Левски и ЦСКА не успяха да се победят във Вечното дерби на българския футбол от 13-ия кръг на Първа лига. "Сини" и "червени" завършиха наравно 2:2 в голов спектакъл пред претъпкания национален стадион "Васил Левски". Близо 30 000 души гледаха на живо битката, което е рекорд по посещение на двубой от родното първенство през настоящата кампания.

Специален пратеник на SPORTA.BG проследи срещата на живо с картина и видео - вижте всичко по-интересно ТУК!

Левски поведе в резултата чрез своя голмайстор Давид Яблонски, но Тиаго Родригес вкара два бързи гола, за да лиши "сините" фенове от радостта. През втората част обаче Роман Прохазка измъкна равенството за тима на Делио Роси.

Още в 8-ата минута "странният" голмайстор на "сините" - централният бранител Давид Яблонски, наказа Черняускас. Чехът засече с глава добро центриране на Жорди Гомес от корнер и отбеляза 6-ото си попадение от началото на сезона. Радостта на Левски обаче трая само няколко минути.

В 12-ата ЦСКА изравни резултата след гол от воле на Тиаго Родригес. Португалецът се възползва от лошо изчистване на Иван Горанов и засече топката извън наказателното поле. Митрев успя да я докосне, но тя влетя във вратата му за 1:1. "Червената" радост бе пълна само три минути по-късно. Отново Родригес отбеляза и направи обрата на "армейците" пълен. Португалският халф изстреля плътен удар по земя от около 30 метра и препарира капитана на Левски Божидар Митрев за 2:1.

До края на частта нямаше кой знае колко опасни положения пред двете врати. В 36-ата минута Милош Цветкович пробва късмета си с далечен удар, но той мина над вратата на "червените". Те отговориха подобаващо, като имаха шанс да поведат с 3:1 след лошо върната топка към Митрев. Тиаго Родригес изпревари стража на Левски и можеше да оформи своя хеттрик, ако не бе навременната намеса на капитана на "сините".

През второто полувреме Левски започна да затяга обръча около вратата на Черняускас в търсене на изравнителното попадение. ЦСКА пък се прибра в собствената си половина и разчиташе на контраатаки. В 61-ата минута дойде мигът на Роман Прохазка, който възстанови равенството на "Васил Левски". Милош Цветкович спринтира отдясно и центрира меко в наказателното поле. Там Буш пропусна топката за словака, който от втора линия изненада отбраната на ЦСКА.

По-късно съдията прекъсна временно двубоя, тъй като феновете на Левски запалиха димки зад вратата на Черняускас и стадионът бе обвит в "синя" мъгла. След подновяването на играта футболистите на Стамен Белчев отново нямаха отговор на смелия Левски, който нападаше в търсене на победата. Най-сериозният шанс се откри пред Жорди Гомес в добавеното време на срещата. Тогава испанецът стреля от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от вратата на "армейците".

Така вечните врагове в родния футбол поделиха точките в атрактивно голово дерби. Играчите на Стамен Белчев остават с три точки пред противника си в подреждането. "Червените" са с 28 пункта и изостават на 2 от лидера Лудогорец. Футболистите на Делио Роси пък заемат третата позиция с актив от 25 точки.

• Сега По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:30 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 06:00 Дворът с люлките игрален филм...
  • 07:45 Телепазарен прозорец
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Туризъм.бг
  • 12:30 Бразди