Бербатов и Монако загубиха дербито на Френската Ривиера

Ница изненада монегаските на стадион "Луи Втори"

по статията работи: Даниел Любомиров | 27.09.2014 | 17:09
asm-fc.com

Монако прекъсна позитивната си серия от три победи във всички турнири, след като изненадващо допусна домакинско поражение с 0:1 от Ница в първа среща от съботната програма на 8-ия кръг във френската Лига 1.

Димитър Бербатов не можа да предотврати загубата на тима си, но съдийските грешки в ущърб на монегаските също оказаха влияние на изхода на срещата. В 78-ата минута именно Бербатов можеше да създаде опасно положение, но бе спънат в наказателното поле от Амави и реферът не отсъди чистата дузпа.

В 82-ата минута пък Яник Караско реализира попадение за 1:1, но то бе погрешно отменено от страничния арбитър заради несъществуваща засада на Бербатов, който секунди по-рано бе свалил топката на гърдите на голмайстора.

Като цяло Монако изигра слаб мач в сравнение с предишните си три двубоя, когато спечели последователно с 1:0 над Байер (Леверкузен) в Шампионска лига и над Гингам и Монпелие в Лига 1.

Ниската резултатност на тима този път се оказа сериозен проблем, като досега във всичките 7 мача от първенството (и единствения в евротурнирите) Монако бе отбелязвал точно по един гол. Двубоят с Ница бе със статута на дерби – Дербито на Френската Ривиера, макар двата тима да са с различни амбиции и позиции във временното класиране.

Монако остава с 10 пункта на 12-та позиция, докато Ница се изкачи на осмо място с 11 точки, след като постигна първата си победа като гост през сезона. Успехът можеше да бъде и по-изразителен, ако гостите бяха реализирали двете си добри контраатаки след почивката, когато Монако се отвори в търсене на изравнителен гол.

Ница изпраща изключително успешна седмица, защото в междинния кръг в сряда успя да надвие с 1:0 гостуващия Лил, който и този сезон се очертава като един от кандидатите за европейски квоти.