Всички медалисти от петия ден на Олимпиадата

Русия почти отсъства от подиумите, най-високото българско класиране е на фехтовка на Панчо Пасков

по статията работи: iNews.bg | 11.08.2016 | 13:46
Всички медалисти от петия ден на Олимпиадата
източник: Gulliver/GettyImages

Всички медалисти от петия ден на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро, представени от БТА:

колоездене, индивидуално бягане по часовник, жени:
1. Кристин Армстронг (САЩ) - 44:26.42 минути
2. Олга Забелинская (Русия) - 44:31.97
3. Анна ван дер Бреген (Холандия) - 44:37.80

спортна стрелба, 50 метра пистолет мъже:
1. Джон-о Джин (Република Корея) 193.7 точки
2. Хоан Вин Хоанг (Виетнам) 191.3
3. Гук Сон Ким (КНДР) 172.8
- - - -
32. Самуил Донков (България) 541 (квалификации)

колоездене, индивидуално бягане по часовник, мъже:
1. Фабиан Канчелара (Швейцария) - 1:12:15.42 час
2. Том Дюмулен (Холандия) - 1:13:02.83
3. Крис Фруум (Великобритания) - 1:13:17.54

едноместен каяк в бързи води, мъже:
1. Джоузеф Кларк (Великобритания) - 88.53 секунди
2. Петер Каузер (Словения) - 88.70
3. Ирши Пръскавец (Чехия) - 88.99

стрелба, двоен трап, мъже:
1. Фехаид Ал-Деехани (Кувейт)
2. Марко Иноченти (Италия)
3. Стивън Скот (Великобритания)

джудо, категория до 70 килограма, жени:
1. Харука Тачимото (Япония)
2. Юри Алевар (Колумбия)
3. Сали Конуей (Великобритания) и Лаура Варгас Кох (Германия)

синхронни скокове от триметров трамплин (мъже):
1. Джак Лафър и Крис Миърс (Великобритания) 454.32 точки
2. Сам Дорман и Майк Хиксън (САЩ) 450.21
3. Юан Цао и Кай Цин (Китай) 443.70

джудо, категория до 90 килограма, мъже:
1. Машу Бейкър (Япония)
2. Варлам Липартелиани (Грузия)
3. Дон Хан-Гуак (Република Корея) и Сюнчжао Чън (Китай)

вдигане на тежести, категория до 69 кг (жени):
1. Сян Янмей (Китай) - 261 кг (116 кг в изхврълянето/145 кг в изтласкването)
2. Жазира Жапаркул (Казахстан) - 259 кг (115/144)
3. Сара Ахмед (Египет) - 255 кг (112/143)

спортна гимнастика, индивидуален многобой, мъже:
1. Кохей Учимура (Япония) - 92.365 точки
2. Олег Верняев (Украйна) - 92.266
3. Макс Уитлок (Великобритания) - 90.641

фехтовка - сабя (мъже), индивидуално:
1. Арон Силади (Унгария)
2. Дарил Гомър (САЩ)
3. Ким Джон Хван (Република Корея)
- - -
9-16. Панчо Пасков (България)

Фехтовка - рапира (жени), итдивидуално:
1. Инна Дериглазова (Русия)
2. Елиза ди Франциска (Италия)
3. Инес Бубакри (Тунис)

вдигане на тежести, категория до 77 кг мъже:
изхвърляне изтласкване двубой
1. Ниджат Рафхимов (Казахстан) 165 214 Световен рекорд 379
2. Лю Сяоцзюн (Китай) 177 Световен рекорд 202 379
3. Moхамед Махмуд Юсеф (Египет) 165 196 361

плуване, 200 метра бруст (мъже):
1. Дмитрий Баландин (Казахстан) 2:07.46 минути
2. Джошуа Пренът (САЩ) 2:07.53
3. Антон Чупков (Русия) 2:07.70

плуване, 100 метра свободен стил (мъже):
1. Кайл Чалмърс (Австралия) 47.58 секунди
2. Питер Тимерс (Белгия) 47.80
3. Нейтън Ейдриън (САЩ) 47.85

плуване, 200 метра бътерфлай (жени):
1. Мирея Белмонте Гарсия (Испания)- 2:04.85 секунди
2. Мадисън Гроувс (Австралия)- 2:04.88
3. Нацуми Хоси (Япония)- 2:05.20

плуване, 4 по 200 метра свободен стил щафета (жени):
1. САЩ (Алисън Шмит, Леа Смит, Майя ди Радо, Кейти Ледецки)- 7 минути, 43.03 секунди
2. Австралия (Леа Нийл, Ема Маккион, Бронте Барат, Тамсин Куук)- 7:44.87
3. Канада (Катрин Савар, Тейлър Рък, Бритъни Маклийн, Пенелопи Олексяк)- 7:45.39

тенис на маса, индивидуално (жени):
1. Дин Нин (Китай)
2. Ли Сяося (Китай)
3. Ким Сон И (КНДР)

 

 




Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега По света и у нас Информационна...
  • 18:40 Още от деня Коментарно предаване с...
  • 19:45 Лека нощ, деца! Сара и патето
  • 20:00 По света и у нас Информационна...
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Референдум с Добрина Чешмеджиева...
  • 22:10 Градчето "Сидер Коув" тв филм /22...
  • 23:00 По света и у нас Информационна...
  • Сега "Опасни улици" - сериал, еп. 752
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 Премиера: "Великолепният век:...
  • 21:30 "Веществени доказателства: Рим" -...
  • 22:30 "Шоуто на Слави" - вечерно ток шоу
  • 23:30 bTV Новините - късна емисия
  • 00:00 "Лонгмайър"- сериал, с.4, еп.8
  • 01:00 "Новите съседи" - сериал, с. 1,...
  • Сега "Семейни войни" - телевизионна игра
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" - предаване...
  • 21:00 "Хавай 5-0" - сериен филм, сезон 6
  • 22:00 Новините на NOVA
  • 22:30 "София - Ден и Нощ" (премиера) -...
  • 23:00 "Господари на ефира"- забавно...
  • 23:30 "Кодекс на убийството" - сериен...
Специални оферти
Реклама от 3Bay
ГЕРБ към съдиите: Не е ваша работа как парламентът избира членове на ВСС Депутатите също не питат съдиите защо посочват тези кандидати, заяви Данаил Кирилов

Анкета