Гришо с 3 победи от 3 мача в Лондон

Димитров изнесе лекция на Буста как се играе шампионски тенис

по статията работи: iNews.bg | 18.11.2017 | 10:43
Twiiter

Григор Димитров записа трета поредна победа в група "Пийт Сампрас" и завърши с пълен актив потока си на финалния "Мастърс" в Лондон! Българинът изнесе тенис лекция и на Пабло Кареньо Буста, след като го прегази с 6-1, 6-1 за малко над час игра на Централния корт. Първата ни ракета изигра феноменален мач, в който бе абсолютен господар на случващото се на корта. Той буквално премина през испанския си опонент, който на моменти не знаеше какво да стори с топката.

Двубоят бе категоризиран като среща без значение, тъй като Димитров се бе класирал първи в групата, а испанецът отпадна още преди мача. Това обаче не е много правилна оценка, що се отнася до първата ни ракета. 26-годишният хасковлия добави още 200 точки в ранглистата на АТР, а при победа над Джак Сок в полуфинала ще запише рекордната 3-а позиция в света!

Така след успехите над Доминик Тийм, Давид Гофен, а сега и над Кареньо Буста, Григор вече е изцяло съсредоточен в полуфиналния си мач срещу Джак Сок. Той е утре (събота) не преди 22:00 часа българско време.

Григор започна ударно първия сет. Само 7 минути след началото на мача българинът вече водеше с 3-0. Той взе своето първо подаване на нула, като Кареньо Буста не съумя да върне нито веднъж топката в полето на първата ни ракета. Димитров бе безпощаден и при първия сервис гейм на своя опонент - той го проби на нула с помощта на няколко грешки на испанеца, както и на страхотен форхенд уинър по правата. Гришо затвърди брейка лесно след 3 уинъра от форхенд и взе комфортна преднина още в началото на двубоя.

Мъките на 26-годишния испанец продължиха и при следващото му подаване. При резултат 40:40 той заби бекхенд в мрежата, след което Григор го довърши с невероятен смач на мрежата и поведе с 4-0. Кареньо Буста изглеждаше съсипан, а Димитров натрупа все по-голямо самочувствие. Българинът затвърди бързо втория си брейк след гейм на 15 и при резултат 5-0 вече бе ясен изходът от първия сет. Номер 10 в света успя да запише гейм, но Григор бе безпощаден и затвори сета с 6-1 след само 23 минути игра.

Първата ни ракета продължи тоталната си доминация на корта и в началото на втората част. Той поведе с 1-0, след като отново проби сервиса на испанския си опонент. При една от точките Димитров размина на мрежата Кареньо Буста, а испанецът се протегна да достигне топката и се строполи на земята. Той получи известни наранявания в областта на кръста и след края на гейма се възползва от медицински таймаут. Видя се обаче, че Буста не е същият след паузата. Григор затвърди брейка с два аса и форхенд уинър.

Нашето момче напълно отчая испанеца, когато го проби за пореден път, за да поведе с 3-0. Димитров получи няколко шанса за брейк и се възползва от третата си възможност. Той завърши гейма с невероятен форхенд уинър по правата. Българинът буквално прегази Буста в следващия гейм и поведе с 4-0, завършвайки с бекхенд по правата. Кареньо Буста успя да вземе следващото си подаване, но Григор поведе с 5-1 и принуди опонента си да сервира за оставане в мача. Там той се пропука за пореден път, а Димитров проби с гейм на 15, за да си осигури трета поредна победа в дебютното си участие на финалите в Лондон, предаде Sporta.bg.