Дел Потро направи уникален обрат на US Open

На ¼ финала аржентинецът се изправя срещу Федерер

по статията работи: iNews.bg | 05.09.2017 | 09:57
Twitter

Хуан Мартин дел Потро осъществи най-впечатляващия триумф на тазгодишния US Open. Кулата от Тандил изоставаше с 0-2 сета, но обърна геройски мача срещу Доминик Тийм и за повече от три часа и половина спечели петсетовата битка - 6-1, 6-2, 1-6, 6-7(1), 4-6. Аржентинецът бе измъчван от вирус в последните няколко дни и това си пролича в първите две части. Изглеждаше така сякаш Тийм ще разгроми безпроблемно Дел Потро, но аржентинецът не се предаде, стисна зъби и осъществи зрелищен обрат. Делпо дори спаси два мачбола по пътя към победата. Той взима двубой, след като е губил с 0-2, едва за втори път в кариерата си.

Началото за Делпо бе катастрофално. В първия сет той не знаеше къде се намира и изостана с 0-5 след два брейка на световния номер 8. Той затвори лесно частта при 6-1 и продължи с набраната инерция в следващия сет. Тийм пласираше чудесни удари, а аржентинецът правеше множество грешки. Той бе измъчван и от налегналия го вирус, като поиска разговор със съдията на стола, но преодоля болката и продължи. Във втория сет Кулата от Тандил тръгна също така разочароващо и отстъпваше с 0-4, а Тийм затвори частта, давайки само 2 гейма на съперника. Когато изглеждаше, че Кулата рухва, нещата за австриеца се объркаха.

Делпо се събуди в третия сет и сякаш на корта играеше съвсем друг тенисист. Аржентинецът проби на два пъти и затвори сета при 6-1 с невероятна игра и малко помощ от Тийм, който направи доста грешки. Най-драматичниият сет бе четвъртият. Австриецът стигна до два мачбола при 5-4 и свой сервис. Нервите му обаче не издържаха и той ги пропиля, като бе пробит. Така се стигна до решителния тайбрек, в който Кулата поведе с 4-0 след два гръмовни аса и не изпусна инициативата.

Около час след двата си мачбола самият Тийм бе изправен пред предизвикателството да отрази такъв - при 4-5 и 30-40 за аржентинеца. Австриецът показа нерви и го спаси, но в по-късен етап от гейма не издържа и Дел Потро ликуваше с крайната победа след забележително завръщане в мача.

На 1/4-финал Делпо ще срещне Роджър Федерер в повторение на финала от 2009 година. Маестрото надви с 3-0 сета Филип Колшрайбер.

• Сега Хрътката 2 тв филм /7 епизод/п/(12)
  • 04:40 Още от деня коментарно предаване/п/
  • 05:50 Бързо, лесно, вкусно рецепта на деня
  • 06:00 Денят започва Сутрешен...
  • 09:00 По света и у нас Информационна...
  • 09:15 Денят започва с Култура...
  • 11:00 Здравето отблизо Здравно предаване...
  • 11:40 Телепазарен прозорец