Лесно стъпало за Гришо по пътя към финала в Лондон

Първата ни ракета ще срещне на полуфинала Джак Сок

по статията работи: iNews.bg | 17.11.2017 | 09:41
pixabay.com

Джак Сок се наложи доста изненадващо над Александър Зверев с 6-4 1-6 6-4 в мач от група "Борис Бекер" на финалите на АТР в Лондон, като така се класира на 1/2-финал, където ще играе с Григор Димитров. Това е страхотен шанс за хасковлията да се класира на големия финал в мегаполиса. Зверев бе далеч по неудобен съперник за българина, но се сгромоляса и сега трябва нашето момче да използва отворилата му се златна възможност

Възможности за пробив в началото не липсваха и пред двамата, като до третия гейм американецът пропусна два брейкбола, а опонентът му – три.

В шестия гейм световният №3 стигна до нов шанс да предприеме решителна крачка, след като поведе 40-30 от посрещане, но Сок отрази с ас и изравни – 3-3. В следващата част първата ракета на САЩ стигна до два поредни брейкбола, а германецът на удържа на мощните форхенди на съперника си – 4-3.

Сок сервираше за затвърждаване и изостана 0-40, но тогава показа качеството на началния си удар и не остави шанс на Зверев – 5-3. Джак изпусна сетбол от посрещане, но накрая сервираше за сета и изпълни задачата си – 6-4.

Германецът влезе силно във втория сет, а във втория гейм поведе 40-15, като на първия брейкбол Сок пласира форхенд в мрежата – 2-0. Пропуските на американеца се увеличиха, отказа и форхендът му и Зверев лесно затвърди за 3-0.

Световният №3 заслужи три поредни топки за двоен брейк, като изпусна първите два шанса, но после заложи на сигурната тактика срещу този съперник, натискайки бекхенда му, а подходът даде резултат – 4-0. Зверев покачи на 5-0, а при 5-1 сервираше за изравняване на сетовете и безпроблемно завърши започнатото – 6-1.

Напрежението започна да се забелязва все по-отчетливо в играта и на двамата, когато третия сет започна. Грешките валяха, а до 1-1 никой не взе подаването си. Сок пръв се съвзе и спря серията от пробиви, а в четвъртия гейм материализира брейк за 3-1, който затвърди – 4-1.

В критична седма част световният №9 спаси точка за пробив с ас, но се изправи пред нова и стана прекалено пасивен, което не остана ненаказано – 4-3. Двамата взеха следващите си подавания, а при 4-5 Саша сервираше, но се изправи пред мачбол и се провали – 4-6, предаде Sporta.bg.