Летящ старт за „Лудогорец“ в Шампионската лига

Разградчани отнесоха „Крусейдърс“ със 7:0

по статията работи: iNews.bg | 12.07.2018 | 10:40

Родният първенец Лудогорец тръгна мощно към групите на Шампионската лига. С около 60% от своите възможности "орлите" сгазиха със 7:0 северноирландския първенец Крусейдърс, а можеха да вкарат и двуцифрен брой попадения във вратата на клетника О'Нийл. Това бе най-голямата победа в евроисторията на разградчани.

Главният мениджър на тима Пауло Аутуори се завърна в евротурнирите след 22 години. Той заложи на абсолютно същите 11, които спечелиха Суперкупата на България срещу Славия. На вратата бе Ренан, пред него действаше карето Сисиньо, Моци, Форстър и Натанаел. Дяков и Кампаняро бяха двамата пред тях, а атаката бе съставена от Вандерсон, Марселиньо, Мисиджан и централния нападател Кешерю.

Логично "орлите" започнаха по-активно двубоя. В 4-ата минута Вандерсон поиска дузпа за бутане отзад, но такава не бе дадена. След това северноирландците показаха своята характерна черта – грубите влизания. Кадел беше за директен червен картон след циничен шпагат в краката на Кампаняро. След това Бърнс също можеше да бъде изгонен, тъй като настъпи Марселиньо по гърба. Все пак шампионите се отърсиха от тежкото начало и Мисиджан центрира добре, но защитник на Крусейдърс изби. В 25-ата минута "орлите" поведоха. Сисиньо проби отдясно, направи двойно с Кампаняро и подаде към Марселиньо. Бразилецът овладя топката и с левия крак я прати неспасяемо долния ляв ъгъл на вратаря О'Нийл. В 40-ата минута Мисиджан в стил "Мбапе" проби през центъра защитата на северноирландците и излезе сам срещу вратаря, но би встрани. Само секунди по-късно разградчани поведоха с 2:0. Кешерю центира по земя към Мисиджан, а в опита си да изчисти топката, Браун я забоде в своята мрежа. След това румънецът пробва да вкара от фаул, но би над вратата.

Второто полувреме започна както завърши второто. В 54-ата минута Кешерю направи прединфарктната на Лудогорец класическа. Натанаел центрира великолепно отляво, а Кешерю се изплъзна на Браун и с глава не остави шансове на О'Нийл. В 63-ата минута бранител на северноирландците изби решително удар на Кешерю. Три минути по-късно обаче нямаше какво да спаси гостите. Мисиджан чукна с пета към Марселиньо, който с удар от около 25 метра по земя изненада О'Нийл – 4:0!

В 69-ата минута Крусейдърс можеше да върне един гол. Моци обаче напомни за отличия си рефлекс. Той на два пъти изби с глава от голлинията, като мелето дойде след грешка на Ренан. В 73-ата минута резервата Якуб Шверчок вкара много красив гол. Той получи пас отляво от Марселиньо, овладя на гърди и с удар от въздуха с левия крак разстреля О'Нийл. Пет минути след това резултатът придоби катастрофален вид за гостите. Точен бе Шверчок, който се възползва от груба грешка в защитата и останал сам срещу О'Нийл го финтира и прати топката отново в мрежата му. 120 секунди по-късно Натанаел центрира, топката се озова в Шверчок и той реализира своя хеттрик без особено напрежение – 7:0, какъвто е неговият номер – 70, предаде Sporta.bg.

Реваншът в Белфаст е на 17 юли.

ЛУДОГОРЕЦ - КРУСAЙДEРС 7:0

1:0 Марселиньо (25') 2:0 Браун (40') - автогол 3:0 Клаудиу Кешерю (53') 4:0 Марселиньо (66') 5:0 Якуб Шверчок (73') 6:0 Якуб Шверчок (78') 7:0 Якуб Шверчок (80')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (64 - Лукас Саша), Вандерсон (77 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Върджил Мисиджан, Клаудио Кешерю (68 - Якуб Шверчок)

КРУСAЙДEРС: Шон О’Нийл, Били Бърнс, Хауърд Беверланд, Филип Лоури, Майкъл Карвил (76 - Рос Кларк), Деклан Кадел (60 -  Кайл Оуенс), Джордан Форсайт, Джордан Оуенс, Матю Сноди,  Родни Броун, Пол Хийтли (76 - Джейми Глакин)

Жълти картони: Клаудио Кешерю (Лудогорец); Хауърд Беверланд, Били Бърнс, Джордан Форсайт, Деклан Кадел (Крусайдерс).