Рома тресна Ювентус у дома

„Старата госпожа“ отложи празненствата за новата титла поне с 1 мач

по статията работи: iNews.bg | 15.05.2017 | 09:18

Рома удари с 3:1 Ювентус във Вечния град и отложи празненствата за 6-ата поредна титла на "Старата госпожа". Римските "вълци" наръфаха жестоко торинци, макар че в началото изглеждаше, че именно на "Олимпико" Юве ще официализира златните медали.

Лемина даде аванс на гостите в 21-ата минута и те предвкусваха титлата. Много бързо обаче Де Роси възстанови равенството. През втората част с нови два гола на Ел Шаарави и Наинголан Рома постигна заслужена победа над хегемона в Серия А. Така Ювентус остана с 85 точки два кръга преди края. Рома е с 81 пункта, а Наполи с 80 и теоретично също има шанс за Скудетото.

В следващия кръг Юве посреща слабака Кротоне и при победа ще е шампион и на теория. Рома и Наполи пък ще водят зверска битка за второто място, което дава директен излаз в Шампионската лига. Третият също ще играе в най-комесриалния турнир, но ще стартира от плейофите.

Източник: Sporta.bg

• Сега По света и у нас Информационна...
  • 23:25 Зелена светлина
  • 23:30 Хрътката 2 тв филм /7 епизод/(12)
  • 00:25 Бързо, лесно, вкусно рецепта на...
  • 00:35 Денят започва с Култура /п/
  • 02:15 Здравето отблизо /п/
  • 02:55 Градчето Сидер Коув тв филм /12...
  • 03:50 Хрътката 2 тв филм /7 епизод/п/(12)