Гришо си тръгва от Монреал

Димитров падна от средняка Робин Хаасе

по статията работи: iNews.bg | 11.08.2017 | 10:51

Григор Димитров пак се провали срещу съперник, който не е нeщо особено. Нашата ракета №1 падна на Мастърса в Монреал от Робин Хаасе. Гришо така и не успя да се нагоди към играта на своя холандски опонент и след трисетов трилър си тръгва рано от подготвителния турнир за US open.

Хасковлията загуби първия сет в тайбрек, но после се събуди и се реваншира във втората част след 6:4 гейма.

В решителната трета част Хаасе отнесе Григор и затвори срещата като даде само гейм на българина.

Нашето момче стартира разконцентрирано, но успя навреме да влезе в релси и да настои форхенда и началния си удар, като така не допусна опонентът му от прекалено рано да вземе аванс и да натрупа увереност.

Много по-гладко се развиваха нещата в подаванията на световния №52, който в седмия гейм отново притисна нашия от посрещане. Тогава Григор направи първа двойна грешка за 15-15, а малко по-късно Хаасе спечели битка на мрежата за 30-30. С нова двойна грешка Димитров подари брейкбол на холандеца при 30-40, но се измъкна с перфектен сервис. С невероятен къс диагонал Хаасе достигна до нов шанс, но Григор отговори с нов силен сервис и успешна комбинация. Димитров стигна до първи геймбол след страхотно разиграване и воле на мрежата, след което маратонът приключи с грешка на Хаасе – 4-3.

При 15-30 в следващата част холандецът направи двойна грешка и осигури два поредни скрити сетбола на първата ни ракета, но с три безответни сервиса стигна до геймбол. Частта мина отново през дюс, но накрая Хаасе я затвори – 4-4.

В дванадесетия гейм Димитров стигна до сетбол, но бакхендът му го провали. Стигна се до тайбрек в който холандецът поведе 4-2 и не позволи опонентът му да стопи дистанцията. При 2-5 Григор направи двойна грешка, а на първия сетбол съперникът му приключи с ас – 7-6(3).

Григор имаше отчетливо игрово предимство в началото на втория сет и бе въпрос на време да достигне до възможност да го материализира. Такава му се отдаде в петия гейм, когато съперникът му прати в аут форхенд с рамката при 30-30. Холандецът отрази опасността, но се изправи пред нов брейкбол и направи двойна грешка – 2-3. В следващата част обаче Робин изненада българина с агресивен ретур при 30-30, а на топката за рибрейк Григор изкара в аут стоп воле – 3-3.

Българинът обаче не позволи развоят на събитията по някакъв начин да окаже негативно влияние на играта му. В деветия гейм Григор отново притисна съперника си до стената. Хаасе отрази три скрити сетбола, но на четвъртия направи двойна грешка. Така при 5-4 световният №11 сервираше за изравняване на сетовете и се справи.

В решителната част силите отново бяха изравнени, а пръв към място към мястото на 1/4-финалите посегна Робин Хаасе. Димитров пресили форхенд за 15-15, след което загуби битка на мрежата. С форхенд уинър нашият изравни, след което заби в мрежата наглед рутинен форхенд за 30-40. С нова грешка – от бекхенд пробивът стана факт.

В петия гейм Хаасе дръпна 40-30, а после от дълбочина пласира форхенд от движение в краката на излезлия на мрежата Григор, който сбърка деми волето – 4-1. Холандецът задържа импулса в играта си и не отпусна точка до края – 6-1, предаде Sporta.bg.