Неймар с тежки думи срещу шефовете на „Барселона“

Звездата наниза 2 гола във вратата на „Тулуза“ за разгромната победа

по статията работи: iNews.bg | 21.08.2017 | 12:11

Най-скъпият футболист в света Неймар разкри своя неприязън към шефовете в бившия му клуб "Барселона". Играчът на ПСЖ сподели, че е бил много щастлив във всичките си години при каталунците, но е срещнал хладно отношение от страна на хората по високите етажи. Бразилецът разкри проблемите в "блаугранас", които вече не се виждат само на терена, а царят и в ръководството на клуба.

"Много съм разочарован от отношението на хората в ръководството на "Барселона". Прекарах четири години в Барса, които бяха много щастливи за мен и напуснах щастлив. Но не бях доволен от ръководството, защото в него има хора, които не трябва да бъдат там. Барса заслужава повече от това", заяви бразилецът, защитавайки отбора, но не и клуба като цяло, предаде Sporta.bg.

Ней направи блестящ старт във френската Лига 1, като тръгна с 3 гола и 3 асистенции след 2 изиграни мача. Снощи ПСЖ наказа Тулуза с разгромното 6:2 на своя "Парк де Пренс", а перлата Неймар отново заблестя. Най-скъпият футболист в историята наниза две попадения за парижани и направи една асистенция, с което за 2 мача активът му набъбна на 3 гола и 3 голови подавания. Иначе двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от атентата в Барселона, а Неймар не успя да сдържи сълзите си в емоционалния момент.

Парижани първи допуснаха попадение. В 18-ата минута Градел изведе гостите напред в резултата. В 31-ата минута обаче Неймар се развихри и върна ПСЖ в играта, отбелязвайки от добавка след спасен удар на Адриен Рабио. Именно французинът вкара отдалеч с премерен удар 4 минути по-късно и парижани вече водеха с 2:1.

Голяма глупост обаче направи Марко Верати в 69-ата минута. Той изкара втори жълт, и съответно червен картон, заради ужасяващо влизане в краката на играч на Тулуза. Италианецът бе на път да провали вечерта на парижани, но тяхната класа не позволи да се случи изненадата.

Кавани реализира дузпа, спечелена от Неймар в 75-ата минута и поведе домакините с 3:1. Три минути по-късно обаче Тулуза се върна в играта с гол с глава на Кристофер Жулиен. Тогава обаче започна шоуто с марка ПСЖ. Пасторе с невероятен изстрел направи 4:2, а Курзава вкара със странична ножица за 5:2. Асистенцията за този гол бе на Неймар, а в 90-ата минута той се подигра с трима бранители в наказателното поле, подлуди ги с нереална техника и мушна кълбото покрай стража Албан Лафон за крайното 6:2.

• Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:40 Господин Тау тв филм /29 епизод/п/
  • 04:10 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 06:00 "Тази сутрин" - информационно...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, с.2, еп.9...