Реал отново е повелителят на Европа

Роналдо и компания биха Ман Юнайтед с 2:1

по статията работи: iNews.bg | 09.08.2017 | 10:35

Реал Мадрид победи заслужено срещу Манчестър Юнайтед с 2:1 и спечели Суперкупата на Европа. Триумфът в Скопие означава, че "кралете" ще прибавят четвърти такъв трофей във своята пребогата витрина. И без Роналдо (Кристиано влезе в игра минути преди края) в титулярния състав испанците не срещнаха особени затруднения.

Sporta.bg проследи на живо всичко най-инетресно в сблъсъка на титаните - виже тук!

Островитяните стартираха малко по-концентрирано, но след 10-ата минута мадридистите показаха, че са доста по-класен отбор. С лекота носителят на Купата в ШЛ наложи превес и зареди атака след атака към де Хеа.

В 24-ата минута Каземиро изведе "белия балет" напред в резултата. Той завърши по прекрасен начин подаване на Дани Карвахал. От въздуха каземиро посрещна топката и с диагонален шут матира стража.

Последваха нови силни минути на Реал и само чудото и гредите спасиха англичаните.

Зинедин Зидан демонстрира, че може да надлъже тактически опитен треньор, какъвто е Жозе Моуриньо. Не беше случайно това, че Специалния изхаби доста нерви край тъчлинията.

През втората част натискът на Реал продължи и в 52-ата минута чудесният тази вечер Иско направи 2:0. Техничарят се възползва от двойно подаване с Бейл и майсторски оплете кълбото в мрежата.

После Бейл тресна гредата със зверски изстрел.

В 62-ата минута Лукаку върна интригата с гол от нищото. Той се бе пласирал отлично и не сгреши след отбита топка при удар на Неманя Матич. Така белгиецът вкара в първия си официален мач за новия си клуб

"Червените дяволи" опитаха да натиснат, но стихийните им атаки не доведоха до повече от 1-2 ситуации. Реал също пропусна да реши мача по-рано.

В крайна сметка Реал Мадрид показа нагледно кой е властелина на Европа и зарадва своите привърженици по цял свят.