Феновете на „Барселона“ посрещнаха на крака оцелелите от „Шапекоензе“

Каталунците биха с 5:0 бразилския отбор в мач за Купата „Жоан Гампер“

по статията работи: iNews.bg | 08.08.2017 | 10:27
Instagram

Барселона вкара пет гола на Шапекоензе и не допусна нито един в традиционния мач за Купата "Жоан Гампер" на Ноу Камп. Срещата се игра пред около 70 хиляди зрители в каталуния, които посрещнаха емоционално гостите от Бразилия. Срещата беше и възпоменателна в памет на жертвите на самолетната катастрофа преди 9 месеца, в която загинаха повечето от от играчите на Шапе. Вратарят Джаксън Фолман и полевите футболисти Алан Рушел и Нето са единствените трима оцелели футболисти при трагедията край Меделин.

Барса доминираше през цялото време и спечели купата след голове на Жерард Деулофеу (в 6-ата минута), Серхио Бускетс (11), Лионел Меси (28), Луис Суарес (55) и Денис Суарес (74).

Преди началото на двубоя двама от оцелелите от катастрофата - Нето и Фолман, получиха овации от феновете и играчите на стадиона, а след това и капитанът Рушел бе заменен в 36-ата минута и също бе изпратен с бурни аплодисменти. На полувремето пък Андрес Иниеста и треньорът Ернесто Валверде изнесоха трогателни речи, предаде Sporta.bg.

С успеха традицията беше спазена и Барселона за 40-ти път спечели трофея "Жуан Гампер". На каталунците предстои сблъсък с Реал (Мадрид) за Суперкупата на Испания тази неделя от 23:00 часа българско време.

• Сега Прокуден игрален филм /2, последна...
  • 03:15 Срещи с извънземни документален...
  • 04:00 Отблизо с Мира Добрева /п/
  • 05:00 Вяра и общество с Горан Благоев...
  • 06:00 Бързо, лесно, вкусно рецепта на...
  • 06:05 Здравето отблизо/най-доброто/ /п/
  • 06:55 Денят започва Сутрешен...
  • 09:00 По света и у нас Информационна...