Първи триумф за България в Португалия! Изкова я Лудогорец

С 11 чужденци в редиците си разградчани сразиха Брага

по статията работи: iNews.bg | 20.10.2017 | 10:55

Лудогорец би с 2:0 при визитата си на Брага в Поругалия в третия кръг на Лига Европа. Това е първата българска победа в тази страна. В досегашните 8 опита имахме разочароващите 7 загуби и 1 реми. С този грандиозен успех разградчани вече са лидери в групата със 7 точки, предаде Sporta.bg.

Головете за Лудогорец бяха дело на Козмин Моци с глава след корнер през първата част и автогол на Раул Силва в комична ситуация през второто полувреме. Димитър Димитров-Херо заложи на 11 чужденци в стартовия си състав.

Димитър Димитров реши да пусне доста интересен и изненадващ стартов състав. Капитанът Светослав Дяков остана резерва. Схемата на игра също претърпя промяна и на моменти бе 5-4-1, когато Лудогорец се защитаваше и 3-4-3, когато атакуваше.

За първи път за Лудогорец излязоха трима централни бранители - Моци, Пластун и Рафаел Форстър. Сисиньо и Натанаел играха по двата фланга и допълваха петорката футболисти с по-дефанзивни функции. При атаки обаче двамата помагаха на тези пред тях. Вътрешните халфове бяха Анисе и Горалски, Марселиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки оформиха атакуващото трио.

1993424

В 7-ата минута домакините отбелязаха попадение, но то бе отменено заради засада на Паулиньо. В 19-ата минута домакините имаха още една възможност, но Ферейра прати топката с глава в аут. С това като че ли се изчерпаха опасностите, които създадоха футболистите на Брага. Лудогорец откри резултата с първата си по-сериозна атака. В 25-ата минута Вандерсон центрира отдясно и Козмин Моци с глава прати топката във вратата на Брага за 1:0. Само две минути след това Вандерсон можеше да реализира втори гол, но след удар по земя вратарят на Брага Матеуш изби с последни усилия. През първото полувреме Марселиньо игра доста добре, постоянно търсеше празни пространства и заедно с Вандерсон тормозеха защитниците на португалския отбор.

Второто полувреме започна с добра намеса на вратаря на Лудогорец Ренан, който изби удар на Раул Силва с глава. Същият този Раул Силва в 56-ата минута си отбеляза автогол за 2:0 в полза на българския шампион.Гояно върна топката към вратаря, но пасът се оказа слаб. Джоди Лукоки го пресече и стреля към вратата. Топката се удари в гредата, а Раул Силва не успя да я изчисти и я прати в собствената си врата. Треньорът на португалците веднага реагира с две смени. И те донесоха резултат, раздвижвайки атаката. В 63-ата минута влезлият като смяна Мартинш стреля опасно отдалеч, но Ренан с една ръка едва изби покрай вратата.

В 70-ата минута домакините от Брага поискаха дузпа за игра с ръка на Анисе в наказателното поле. Франсержио обаче стреля от изключителна близост, Анисе се завъртя и топката попадна около лакътя му, но съдията прецени, че няма как да отсъди дузпа в този момент. Заради претенциите съдията изгони треньора на Брага Абел Ферейра на трибуните. В 74-ата минута Димитър Димитров извърши първа смяна, на мястото на Марселиньо в игра се появи титулярният капитан Светослав Дяков. Малко след това Херо извърши още две смени, а Ренан се прояви на висота три минути преди края.

След победата Лудогорец излезе на първо място в групата със 7 точки, Брага остава с 6, Хофенхайм е с 3, а турският тим е с 1 точка. Следващите срещи са на 2 ноември, когато Лудогорец е домакин на Брага, а Истанбул Башакшехир приема Хофенхайм.