Волейболните ни националски с втора победа в Гран При

„Лъвиците“ извоюваха победа с 3:2 гейма срещу коравите южнокорейки

по статията работи: iNews.bg | 09.07.2017 | 10:08

Волейболните националки записаха втора победа в Световното Гран При, след като се наложиха с 3:2 над Южна Корея в мач №2 на Група А2 от турнира в Русе. Пред около 1000 зрители снощи в зала "Булстрад Арена”, момичетата на Иван Сеферинов не се предадоха пред силния корейски тим.

Начело със звездата си Ким, волейболистките от Корея обаче не успяха да затруднят особено много българките. Те спечелиха лесно първата част, но след това се усети огромен спад в играта им. Елица Василева и компания пък се събудиха и показаха истинските си възможности, за да затворят лесно (25:15, 25:14) следващите два гейма. След това азиатките се върнаха в мача и пратиха срещата в тайбрек. В него момичетата на Иван Сеферинов не тръгнаха добре, но успяха да се върнат в гейма при 6-6 и в крайна сметка се поздравиха с успех.

В основата на успеха на българките беше страхотната игра край мрежата, където реализираха 14 блокади срещу 7 за съперника им. Те направиха и повече директни точки от сервис (12-7), но направиха повече непредизвикани грешки (24-23).

Най-резултатна за успеха на България Добриана Рабаджиева и Христина Русева реализираха по 17 точки, а Нася Димитрова добави 16 точки. За Корея Парк заби 17 точки, предаде Sporta.bg.

Днес от 20:10 часа България излиза срещу Германия в последен мач от група А2 в Русе. Срещата ще бъде предавана пряко по БНТ HD.