"Отбор на надеждата" влезе в Топ 16 на Световното в Чили

Днес нашите момчета играят с Ейре

по статията работи: iNews.bg | 25.10.2014 | 10:54

"Отбор на надеждата" ще участва в разпределението местата от 9 до 16 на Световното първенство по футбол за бездомни хора в Чили, след като вчера загуби от състава на Унгария с 5:9 и след това победи тима на Австрия с 4:1.

С актив от 6 точки националите завършиха на четвърта позиция в група А от втората фаза на шампионата и днес от 18:40 часа българско време ще срещнат Ейре, който се класира трети в група В.

В третата фаза на турнира двубоите са на директни елиминации и евентуален успех на "Отбор на надеждата” срещу ирландския тим ще го класира сред дванадесетте най-добри състава на Мондиал 2014.

Останалите срещи от потока на българския отбор са Унгария - Коста Рика, Индонезия – Перу и Литва – Мексико. Именно тези 8 отбора ще разпределят местата от 9 до 16 на Световното първенство в Чили.

Същевременно за шампионската титла в турнира ще се съревновават съставите на Чили, Намибия, Бразилия, Португалия, Босна и Херцеговина, Русия, Полша и Холандия.

В първата си среща вчера "Отбор на надеждата” изигра много силни 10 минути срещу Унгария и се противопостави успешно на съперника си, който значително го превъзхождаше физически. В този период резултатът вървеше гол за гол до достигането на 4:4.

След този момент обаче националите получиха 3 попадения и успяха да върнат едно от тях едва 2 минути преди края на мача. Унгарците обаче вкараха нови два гола за крайното 5:9. Четири от попаденията за българския отбор бяха дело на Анатоли Аспарухов и едно на капитана Ангел Станков.

Във втория си мач за деня "Отбор на надеждата” срещна състава на Австрия, като и този път даде възможност на съперника си да отбележи пръв гол. До почивката обаче българският тим съумя да поведе с попадения на Борислав Христов и Анатоли Аспарухов. През второто полувреме на мача точни бяха отново Аспарухов и Кирил Александров.