Левски разби Ботев за едно полувреме

"Сините" се мобилизираха в последния половин час

по статията работи: Иво Вецев | 23.11.2014 | 15:05

Отборът на Левски сложи край на черната си серия в Пловдив, след като в ранния следобед възпитаниците на Георги Иванов – Гонзо стигнаха до солидна победа с 2:0 срещу Ботев, слагайки край на поредицата си от 3 мача без победа като гост на "канарчетата”.

Двубоят ще се запомни с много спорни съдийски решения, като безспорно най-спорното положение беше червеният картон,  който Луис Педро получи в 52’ (едва 7 минути след появата си на терена). Той вдигна високо крака си срещу Стаховяк, но успя да прибере навреме крака си и нямаше контакт. Реферът обаче му показа директен червен картон.

Това изравни силите в мача, след като за два жълти картона Васев от състава на домакините беше изгонен в края на първата част. Това обаче откри двубоя, а Левски се оказа крайният победител.

Първо Прохазка в 63’ оползотвори отличен пас на Валери Домовчийкси, а след два пропуска и Сърмов се отчете с гол в 79’. Последният пирон в ковчега на "канарчетата” заби Бедоя, а в основата на гола отново беше Роман Прохазка, който проби отляво.

Това беше и едно от най-солидните полувремена за "сините” през целия сезон, като определено беше най-доброто след победата с 3:1 над Лудогорец. Велислав Вуцов, който през целия двубой разменяше тежки обиди с колегата си Георги Иванов – Гонзо, продължава да няма победа над Левски като треньор. В същото време Ботев записа едва втора загуба като домакин до момента през сезона.

Победата пък оставя Левски в топ 6, като отборът вече е с 27 точки и третата победа като гост праща 26-кратните шампиони на 4-о място.  С три по-малко Ботев остава на 7-о място.