И Манчестър Сити преклони глава пред летящия Лестър

"Лисиците" с шест точки актив на върха

по статията работи: iNews.bg | 06.02.2016 | 17:06
БГНЕС/ЕРА

Приказката за Лестър в английската Висша лига продължава с пълна сила! "Лисиците" спечелиха с категоричното 3:1 гостуването си на Манчестър Сити на "Етихад".

В герой за Лестър се превърна централният бранител Роберт Хут, който вкара по едно попадение в двете полувремена, а Рияд Марез също записа името си сред голмайсторите. В края на срещата Серхио Агуеро намали, но това бе крайно недостатъчно за домакините.

След днешната среща "лисиците" събраха актив от 53 точки, с което остават лидери и вече имат 6 актив пред втория Ман Сити. Така следващата седмица момчетата на Клаудио Раниери могат да си осигурят сериозен аванс на върха, тъй като на "Кинг Пауър Стейдиъм" ще пристигне другият претендент за титлата Арсенал.

От своя страна играчите на Мануел Пелегрини продължават лошата статистика от началото на сезона срещу отбори от топ 6. След днешното тежко поражение "гражданите" записват четвърта загуба, като имат и три равенства с отбори от първата шестица на Висшата лига.