Арсенал и Манчестър Юнайтед срещу отбори от долни дивизии за ФА къп

"Червените дяволи" първо трябва да елиминират Кембридж

по статията работи: Даниел Любомиров | 27.01.2015 | 11:34

Жребият за петия кръг в най-стария футболен турнир в света, този за купата на Англия, определи защитаващият титлата си Арсенал да посрещне втородивизионния Мидълзбро.

В събота тимът от "Ривърсайд" изненадващо спечели като гост с 2:0 срещу шампиона на страната Манчестър Сити, но жребият за следващия кръг не бе по-благосклонен към възпитаниците на треньора Айтор Каранка и им отреди нова визита, този път на "Емиратс".

В същото време друг от големите останали тимове в надпреварата, този на Манчестър Юнайтед, отново ще гостува на тим от по-долна дивизия. "Червените дяволи" ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между Престън Норт Енд и Шефилд Юнайтед, но само ако преди това отстранят в преиграването четвъртодивизионния Кембридж.

В петък Кембридж и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0, припомня БТА. Ливърпул пък ще гостува на Кристъл Палас, ако спечели преиграването срещу Болтън.

Третодивизионният Брадфорд, който поднесе най-голямата изненада в предния кръг, отстранявайки Челси на "Стамфорд Бридж" с победа с 4:2, ще има за съперник в следващия кръг победителя от сблъсъка между Съндърланд и Фулъм.

Мачовете от петия кръг в турнира ще се играя в уикенда на 14 и 15 февруари. Победителите се класират четвъртфиналите, а при равенство срещите се преиграват.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Следите остават