Арсенал спечели дербито с Манчестър Юнайтед

Футболистите на Арсен Венгер надделяха с 3:0

по статията работи: iNews.bg | 04.10.2015 | 19:52
БТА/АР

Отборът на Арсенал разби гостуващия тим на Манчестър Юнайтед на "Емиратс" с 3:0, като всичко голове паднаха през първата част. Аарън Рамзи и Тио Уолкът пропуснаха да направят резултата още по-убедителен през първите 45 минути. Статистиката показва, че никога от както съществува Висшата лига, "червените дяволи" не са допускали 4 гола за едно полувреме.

След тази победа "топчиите" се завърнаха в топ 4, но вече заемат втората позиция, измествайки именно днешния си опонент. Двата тима са с актив от 16 точки, но головата разлика на лондончани е по-добра след този убедителен успех.

През първите пет минути от срещата Арсенал бе тимът, който доминираше на "Емиратс", но без да успее да организира опасно положение пред вратата на Давид де Хеа, въпреки двата изпълнени корнера.

При втората си по-опасна атака обаче Месут Йозил бе изведен от Аарън Рамзи от дясно на вратата на Юнайтед и немският национал остро промуши към Алексис Санчес. Последният атрактивно с петичка откри резултата - 1:0.

Всичко за срещата може да прочетете този линк.