Байерн се измъчи, но победи Хофенхайм като гост

Баварците изравниха рекорд на Хамбургер за брой поредни мачове без загуба

по статията работи: Константин Симидчийски | 02.11.2013 | 18:47

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се измъчи сериозно, но все пак победи с 2:1 домакините от Хофенхайм в мач от 11-ия кръг на Първа Бундеслига.

Воденият от Хосеп Гуардиола отбор трябваше да осъществи пълен обрат в срещата, след като Хофенхайм откри чрез Никлас Сюле през първата част. Марио Манджукич възстанови равенството пет минути по-късно, а първата част на "Некар-Арена" завърши при равенство.

През втората част Байерн положи сериозни усилия, за да стигне до крайния успех, като това все пак се случи петнадесет минути преди края. В герой за баварците се превърна Томас Мюлер, който оползотвори отлична асистенция на Франк Рибери и вкара за крайното 1:2.

По този начин Байерн изравни и рекорда на Хамбургер от 36 поредни мача без загуба в Бундеслигата. Баварците ще могат и да подобрят постижението на ХСВ, ако не допуснат поражение при домакинството на Аугсбург в следващия кръг.

Така Байерн записа девета победа от началото на сезона, което отново изкачва Пептим на лидерската позиция в Първа Бундеслига с актив от 29 точки. ФК Холивуд разполага с точка повече от големия си конкурент Борусия Дортмунд, който снощи вкара шест гола на Щутгарт. Хофенхайм остава с актив от 13 пункта в средата на таблицата.

Хосеп Гуардиола даде шанс на Хави Мартинес и Марио Гьотце сред титулярите, докато Ариен Робен не бе в групата поради контузия. Марио Манджукич стартира като острие, а карето Франк Рибери – Бастиян Швайнщайгер – Марио Гьотце – Томас Мюлер действаше пред дефанзивния халф Хави Мартинес. Капитанът Филип Лам се върна на обичайната си позиция на десен бранител.

Срещата стартира с натиск на баварците, които на няколко пъти бяха близо до откриване на резултата. Изявите на Коен Кастеелс и късметът обаче помогнаха на Хофе да запази мрежата си суха.

В 34' трибуните на "Некар-Арена" изригнаха, защото домакините успяха и да открият резултата. Мануел Нойер допусна кошмарна грешка при наглед елементарна ситуация, не успявайки да улови топката при центриране от корнер. Кълбото попадна в Сюле, който не сбърка и вкара за 1:0.

Равенството бе възстановено само пет минути по-късно, макар и с известна доза шанс за Байерн. Франк Рибери опита да стреля от пряк-свободен удар, а топката рикошира в тялото на Манджукич. Кълбото се оказа невъзможно за Кастеелс, който нямаше какво да стори в ситуацията – 1:1.

През втората част и двата тима имаха някои шансове за трети гол в мача, но в крайна сметка щастието се усмихна на гостите. В 75' надмощието на Байерн даде резултат, а Томас Мюлер вкара така важния втори гол за шампионите. Отново в основата на всичко бе Франк Рибери, който пусна хитър пас към германския национал. Мюлер стреля от удобна позиция и разстреля Кастеелс за крайното 1:2.

До края на срещата Байерн можеше да вкара и трети гол, но Швайнщайгер и отново Мюлер пропуснаха от добри позиции.