Бербатов с най-много удари в един мач от Франция

Въпреки това българският нападател не можа да се разпише за Монако

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.11.2014 | 13:34
asm-fc.com

Димитър Бербатов се завърна на терена с екипа на Монако при домакинството на Каен късно снощи в 14-ия кръг на френската Лига 1. Пред 7508 зрители на стадион "Луи Втори" монегаските стигнаха само до равенство 2:2 със закъсалия отбор на Каен, след като изоставаха в резултата до 75-ата минута.

Димитър Бербатов отправи цели осем удара към вратата на гостите – най-много от всички футболисти от началото на сезона в един-единствен мач от Лига 1. Въпреки това българският нападател не можа да помогне на тима си да избегне регистриране на трето последователно реми.

Бербатов имаше страхотни възможности да се разпише през целия мач, но най-големите си пропуски направи през второто полувреме. Като по чудо българинът не ознаменува завръщането си с гол, като имаше достатъчно шансове да запише и хеттрик.

За негово съжаление, той остава само с два гола от началото на сезона във френския шампионат, а Монако с 20 точки се смъкна на осма позиция в класирането.