Борусия (Д) оглави класирането в Германия

"Жълто-черните" изпревариха шампиона Байерн Мюнхен

по статията работи: Константин Симидчийски | 01.09.2013 | 21:04

Отборът на Борусия Дортмунд оглави еднолично временното класиране в Първа Бундеслига, след като днес воденият от Юрген Клоп състав записа четвърта поредна победа от четири изиграни срещи до момента.

"Жълто-черните" се наложиха с 2:1 при гостуването на Айнтрахт Франкфурт, което и позволи на Дортмунд да събере стопроцентов актив от 12 точки. Втори с два пункта по-малко е действащият шампион Байерн, който през седмицата не успя да спечели гостуването си на Фрайбург, завършвайки наравно 1:1.

Първи голове с екипа на Борусия Дортмунд реализира арменският национал Хенрих Мхитарян, който се разписа на два пъти за успеха на гостите.

Точен за Франкфурт бе Вацлав Кадлец, но това не стигна на домакините за поне точка срещу миналогодишния финалист в Шампионската лига.

Така Борусия Дортмунд вече е лидер в Първа Бундеслига, докато Айнтрахт остава на 15-а позиция със само три спечелени точки до този момент.

Още до почивката двата тима си отбелязаха по един гол, като в 10' Хенрих Мхитарян отвори сметката си с жълто-черната фланелка. Арменецът получи добър извеждащ пас и с левия крак стреля технично покрай вратаря за 0:1.

В 36' обаче Айнтрахт успя да възстанови равенството, като точен в мрежата на гостите бе Вацлав Кадлец.

Развръзката в срещата настъпи след почивката, когато Хенрих Мхитарян се превърна в герой за своя тим. Бившият футболист на Шахтьор се измъкна от бранител на Айнтрахт и с премерен изстрел с левия крак намери един от ъглите за крайното 1:2.