Борусия (Дортмунд) мина през Саарбрюкен за Купата на Германия

Хофенхайм шокира Шалке

по статията работи: Божидар Азманов | 04.12.2013 | 00:05
БТА/AP

Борусия (Дортмунд) не срещна особена съпротива от Саарбрюкен и се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия след успех с 2:0 над третодивизионния тим.

"Жълто-черните", които са носители на трофея от преди два сезона, заложиха на експериментален състав, тъй като Юрген Клоп искаше да даде шанс за изява на футболисти, които по-рядко попадат сред титулярите.

Въпреки това още в 20-а минута Борусия откри чрез Юлиан Шайбер, който реализира първия си гол за сезона. Пет минути след началото на втората част Йонас Хофман направи 2:0, а това позволи на дортмундци да задържат преднината си до края без особени затруднения. Саарбрюкен пък не успя да направи втори пореден подвиг, след като в миналия кръг отстрани Вердер (Бремен).

Голямата драма в турнира за Купата на Германия дойде от Гелзенкирхен, където Шалке 04 загуби от Хофенхайм с 1:3.

На "Фелтинс Арена" двата тима направиха динамичен мач, а въпреки че домакините бяха по активни, допуснаха неприятни грешки в защита, които им хостваха отпадането от надпреварата.

Кай Хердлинг откри в 21-а минута, а 11 по-късно Роберто Фирмино изведе Кевин Фоланд на допра позиция и той елиминира Ралф Ферман за втори път. В 35-а минута шока за домакините стана пълен, след като самият Фирмино направи 3:1.

През втората част "кралскосините" опитаха да се върнат в мача и в 67-а минута Джеферсън Фарфан намали на 1:3, но с това силите на Шалке се изчерпаха.

Хамбургер се присъедини към Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) на четвъртфиналите след победа с 2:1 над втородивизионния Кьолн.

В края на първото полувреме Марсел Янсен изведе Максимилиан Байстер и той се разписа за 1:0. След почивката "козлите" изравниха чрез Матисчук и интригата се запази до края. За това помогна и равностойната игра на двата тима.

Все пак в 85-а минута резервата Иво Иличевич огорми крайното 2:1 и водачът във Втора Бундеслига се прости с надпреварата.

В последни двубой за вечерта Кайзерслаутерн разби Унион Берлин с 3:0 като гост. Попаденията реализираха Вили Орбан, Симон Цолер и Марсел Гаус и класираха "лаутерите" напред в турнира за Купата на Германия.