Ботев надделя в оспорвана битка с Берое

"Канарите" спечелиха с 3:1 домакинството си в Пловдив

по статията работи: iNews.bg | 24.10.2014 | 18:08

Отборът на Ботев прекъсна неприятната си серия от две поредни загуби в българското първенство, след като днес "канарите" подчиниха с 3:1 гостуващия Берое в среща от 13-ия кръг на "А" група.

На почивката резултатът в Коматево бе равен - 0:0, но през вторите 45 минути заралии не издържаха с човек по-малко на терена и допуснаха три попадения във вратата си.

Ключов момент за крайната развръзка бе този в 38', когато халфът на Берое Игор Джоман си изкара втори жълт картон и бе отстранен от игра. Точни за Ботев бяха Милен Гамаков, Томаш Иршак и Иван Цветков, докато за беройци се разписа Димо Бакалов малко преди края.

Така Ботев стъпи на краката си след загубите от ЦСКА и Локомотив София, събирайки актив от 21 точки и поне временно изкачайки се в първата шестица на шампионата. Толкова има и Берое, който от своя страна инкасира второ поредно поражение след тежката загуба от Черно море във Варна.

Междувременно Локомотив (Пловдив) продължава с успешните си игри в последно време, след като "смърфовете" стигнаха до ценна победа с 2:0 над Славия при гостуването си в столицата в мач от 13-ия кръг на А група.

Двубоят имаше познат герой в лицето на Мартин Камбуров, който с два гола през второто полувреме (48, 79) донесе нови три точки за своите, които се отдалечиха от зоната на изпадащите.

С гол на Еньо Кръстовчев пък отборът на Марек спечели с 1:0 като гост срещу Хасково в дербито на новаците в "А" група.

Поражението на Хасково е 11-о от началото на сезона в елита и закотви твърдо тима на дъното на таблицата с едва 4 точки. Успехът пък изравни Марек по точки със Славия на 10-о място в класирането.