Браво на Григор! Играе финал срещу Гофен в София

Димитров прегази грузинската изненада на турнира Бацилашвили

по статията работи: iNews.bg | 11.02.2017 | 20:30
Източник: Фейсбук Sofia open

Григор Димитров ще играе утре за титлата на тенис турнира "София Оупън” в зала "Арена Армеец”. Пред 11 000 зрители по трибуните най-добрият ни тенисист, който е номер 13 в световната ранг листа, прегази с 6:1, 6:3 на полуфинала сензацията на турнира – груцинеца Николоз Бацилашвили, който е номер 87 в световния тенис.

Гришо беше безапелационен в първия сет, поведе набързо с 5:0, преди грузинецът да успее да спечели гейм на свое подаване и да избегне срамната 0. В крайна сметка българинът затвори първата част на мача само за 21 минути игра.

Втората част бе по-оспорвана, само петият й гейм продължи близо 10 минути. Григор обаче успя да пробие подаването на грузинеца в 7-ия гейм, а след това затвърди пробива за аванс от 5:3. После пак проби сервиса на Бацилашвили и затвори мача, оползотворявайки втория си мачобол.

Димитров продължава прекрасната си серия през 2017 г., след като от нейното начало е спечелил 13 мача и е загубил само един – на полуфинала на Australian Open от Рафаел Надал.

"Най-лошо е да подцениш някого, особено в такъв момент. Все пак сме на полуфинал. Усетих си играта много добре и успях. Благодаря на всички за подкрепата", каза Григор след двубоя.

"Утре е неделя - най-хубавият ден за игра. Трябва да остана постоянен и фокусиран и да изиграя един добър мач. Със сигурност Гофен иска реванш и го получава. Разбира се, имам леко предимство в срещите помежду ни, но мач с мач не си прилича. И все пак знаем какво да очакваме един от друг", заяви още той.

Димитров, който е под №3 в схемата на турнира, ще играе утре за трофея с поставения под №2 Давид Гофен от Белгия, който заема 11-то място в световната ранглиста. По-рано в събота белгиецът отстрани в драматичен мач шампиона в София от миналата година Роберто Баутиста Агут от Исп (№16) с 5:7, 6:4, 7:6 (3).

Финалът е от 17:00 ч. в неделя. Статистиката от мачовете между Димитров и Гофен сочи тотално превъзходство на българина. Григор има 5 победи в петте им срещи – първите три са през 2010 г. на "чалънджъри” и "фючърси”, а другите две са на US Open 2014 и на 1/4-финала на тазгодишния Australian Open.

Това ще е 11-ият финал от турнири на АТР в кариерата на Григор. До момента той има 5 титли, като последната спечели на турнира в Бризбейн (Австралия) в началото на януари.