Григор хвърли в екстаз България! Стана шампион у дома

Димитров прегази в два сета белгиеца Давид Гофен и спечели второто издание на „София Оупън“

по статията работи: iNews.bg | 12.02.2017 | 19:08
Източник: LAP.bg

Григор Димитров триумфира в домашния турнир от серията ATP 250 в България, пред 12 000 души екзалтирана публика в столичната зала "Арена Армеец". На родна земя Гришо спечели шеста титла в своята кариера. Хасковлията спечели турнира от сериите, минавайки като валяк през Давид Гофен с 2:0 сета - 7:5 и 6:4, съобщи Sporta.bg.

Нашето момче имаше леки колебания в средата на първия сет и в края на срещата, но това не му попречи сравнително бързо да затвори мача и да се увенчае със сладка победа пред сънародниците си.

1858200

Sporta.bg проследи срещата на живо от залата. Гришо беше изключително концентриран и уверен в силите си още от началото на турнира и продължи така и във финалния мач.

Веднага след победата си Гришо падна на колене и целуна корта. После взе телефона си и въртейки се на 360 градуса си направи селфи с публиката.

Пред препълнената с над 12 000 души "Арена Армеец" Гришо се появи изключително концентриран и уверен в силите си. Първият сет започна отлично за българина и той достигна до пробив още във втория гейм. След като си взе подаването в първия, нашенецът по сходен начин проби и във втория гейм. Гришо изоставаше с 30:0, но направи четири поредни точки на сервиса на неговия противник. Гофен направи непредизвикана грешка, а след това и двойна, за да може Гришо да пробие. Последва затвърждаване на пробива без особени проблеми и така преднината на нашето момче достигна до 3:0 в геймовете.

1858201

Белгиецът обаче се взе в ръце и върна пробива, след като в петия гейм Димитров направи двойна грешка при точка за против, за противника. При 4:4 Давид имаше и три шанса да поведе с пробив, но Гришо си взе подаването и при 6:5 в своя полза стигна до ключов пробив след две груби грешки на противника. Така той спечели и първия сет.

Вторият сет започна отново отлично за българина и той проби във втория гейм, след като достигна до 0:40. При втория си шанс за пробив Григор привика белгиеца с хитра къса топка към мрежата, а Давид не успя да я върне и така бе пробит. Последва и нов гейм на сметката нa българина, с който пробивът бе затвърден и преднината му във втората част се увеличи на 3:0 гейма.

1858202

Тоталното превъзходство на българина продължи и той достигна до още един пробив и още едно затвърждаване, за да може резултатът в геймовете да стане 5:0. Гофен обаче изненадващо се върна в мача и върна и двата пробива. При 5:4 в полза на Гриша обаче нашенецът реализира ключов пробив и спечели и мача.

За победата си във второто издание на Garanti Koza Sofia Open Григор ще получи 85 945 евро и ще прибави 250 точки към актива си в световната ранглиста. Вицешампионът в турнира Гофен пък ще вземе 45 265 евро и още 150 точки.

1858197

От началото на годината Димитров има впечатляващия актив от 14 победи в 15 срещи. Единствената си загуба претърпя в полуфиналите на Аустрелиън Оупън, където отстъпи в драматичен мач пред Рафаел Надал.

След победата в София се очаква Гришо да посрещне седмицата под номер 10 в света.