Гришо пак подкара с фокусите на корта... и със загубите (ВИДЕО)

Григор показва уникална техника, но губи от неизвестен аржентинец

по статията работи: iNews.bg | 25.03.2017 | 11:11

Българският талант в световния тенист Григор Димитров отново връща старото си впечатляващо, но не дотам печелившо поведение на корта - с атрактивни и спиращи дъха отигравания с ракетата, но въпреки това неводещи по победи в крайния резултат, съобщава Sporta.bg.

За съжаление, Гришо загуби тази нощ мача си в Маями срещу неизвестния аржентинец Гуидо Пея, въпреки че впечатли с майсторско отиграване. В един момент от мача срещу аржентинеца българинът беше притиснат, но демонстрира уникална техника от бедхенд с една ръка.

Димитров отпадна още във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями. Българският тенисист допусна неочаквано поражение с 3:6, 6:7 (4) срещу заемащия 158-ото място в световната ранглиста Гуидо Пея и за пръв път след дебюта си през 2011 г. си тръгва от Флорида още след първия си мач.

Нашият тенисист беше поставен под номер 9 в турнира и според букмейкърите беше номер 6 сред фаворитите за титлата. Той обаче допусна цели 38 непредизвикани грешки и успя да пласира само 18 печеливши удара за 22 гейма.

Българинът така и не успя да намери ритъма си през цялата среща, а Пея игра много вдъхновено от основната линия и постигна първата си победа срещу тенисист от топ 15. Димитров пък загуби срещу толкова ниско класиран в световната ранглиста тенисист за пръв път от миналогодишния "Куинс", когато беше отстранен от намиращия се на 553-ото място Янко Типсаревич.

Мачът се забави заради настъпилите промени в програмата заради дъжда в Маями, а след изиграването на първите два гейма отново заваля и срещата беше прекъсната за десетина минути.

В третия гейм Димитров пропусна три точки за пробив, но Пея се измъкна. Вместо да поведе с 2:1, няколко минути по-късно българинът изоставаше с 1:3, след като допусна двойна грешка при първата възможност в подаването му, до която се добра аржентиенцът.

Димитров веднага върна пробива и изравни. При 3:4 обаче той отново се пропука, въпреки че имаше точка за 4:3. Така Пея поведе с 5:3, реализирайки два пробива от единствените си две възможности за пробив в целия двубой.

В следващия гейм аржентинецът сервираше за спечелването на първия сет и беше разколебан от българина, който стигна до две точки за връщане на пробива. Поредица от грешки от ракетата на хасковлията обаче даде сета на Пея.

Във втората част Димитров ниво веднъж не трябваше да спасява точка за пробив, а на свой ред два пъти стигна до шанс да изравни сетовете - при 5:4 и 6:5.

Пея обаче оцеля, а в последвалия тайбрек поведе с 3:0 и не изпусна аванса си, за да сложи край на мача след близо два часа игра.

Майсторският удар обаче толкова се хареса на коментаторите, че го нарекоха "магичен".