Гришо с инфарктна победа в Шанхай

С характер и железни нерви Димитров спечели загубен мач

по статията работи: iNews.bg | 11.10.2017 | 10:58
бгнес-архив

Григор Димитров мина през ада в първия си мач на Мастърса в Шанхай! Първата ни ракета спаси цели 3 мачбола в тайбрека на решителния трети сет, но се справи с американеца Райън Харисън с 3-6, 6-3, 7-6(6). Българинът бе поставен до стената, но отново показа характер и железни нерви, за да измъкне вече изгубен мач.

Димитров играеше колебливо през целия двубой, но показа, че може да печели дори когато няма ден. След като си размениха по сет, номер 9 и номер 46 в света стигнаха до решителен тайбрек. В него Харисън поведе с 6:3, но Григор направи пълен обрат и продължава в трети кръг на надпреварата.

Първият сет отиде на сметката на американеца. Той проби колебливия Григор за 3-1 и взимаше подаванията си до 5-3 без особени затруднения. Най-тежко бе положението му, когато сервира за спечелване на частта. Тогава двамата тенисисти направиха дълъг гейм, а българинът имаше точка за пробив. Той обаче не се възползва от нея, а на Харисън му трябваха цели 5 възможности, за да затвори сета.

Втората част започна много по-добре за Григор. Първата ни ракета намери ритъма си и започна да играе разнообразно и динамично. Без особени драми се стигна до 4-3 в полза на българина. Точно тогава той се възползва от шанса си и проби съперника на 30, а след това бързо затвърди брейка, за да триумфира във втория сет с 6-3.

Така се стигна до третия решителен сет, който предложи на зрителите в Шанхай истинска драма. В него Харисън загуби още първия си гейм, а Димитров поведе с 2-0 и държеше нещата в свои ръце. Той обаче допусна спад в играта си и американецът бързо върна брейка в гладиаторски четвърти гейм. Димитров изпадна в дупка и загуби дори следващото си подаване. Така Харисън поведе с 4-2 и започна да контролира събитията на корта. И точно когато трябваше да затвърди, номер 46 в света бе пробит на 30. До края на сета и двамата тенисисти взимаха подаванията си и се стигна до тайбрек, който да определи победителя, предаде Sporta.bg.