Гришо се промъкна до осминафиналите

Димитров не позволи на Фонини да мисли за обрат в Париж

по статията работи: Иво Вецев | 30.10.2013 | 19:49

Григор Димитров продължава със силното си представяне в края на годината, след като стигна до осминафинал на Мастърс турнира в Париж след победа с 6:3, 5:7, 6:2 над №16 в схемата Фабио Фонини.

Двамата изиграха много припрян двубой, като направиха необичайно висок брой непредизвикани грешки, но в решителните моменти класата на българина си каза думата и той успя да спечели срещата с невероятен 3-и сет.

Той можеше да затвори двубоя и в два сета, след като поведе с 2:0, но допусна пълен обрат и срив в играта си, което доведе до 5:7 в полза на италианеца. С цели три пробива в решителната част обаче Димитров успя да грабне победата.

Той си заработи над 34 хиляди евро от наградния фонд, а в същото време и 90 точки за ранглистата, подобрявайки постижението си от миналата година, когато достигна до втория кръг в турнира.

На осминафиналите обаче той ще има много тежка задача, като ще трябва да играе срещу световния №5 Дел Потро.

Първият сет беше изключително любопитен, като още в първите два гейма видяхме по един пробив за всеки един от тенисистите. Димитров първи успя да вземе подаването си, но след това Фонини със силна игра най-вече от основната линия успя да поведе в резултата - 2:3.

Григор обаче успя да се възползва от грешките в играта на италианския си съперник и го проби за 3:3, а след това успя да вземе и сервис-гейма си. Последва кратка пауза, която Фонини използва, за да получи медицинска помощ за болките в кръста, които получи.

Въпреки това Григор продължи уверено, а с мощен ретур при 30:40 в своя полза успя да реализира втори пореден пробив, а след това нямаше проблеми да спечели на 0 и да грабне победата в първата част.

Втората част започна убедително за българина, който стигна до цели три точки за пробив. Първите две бяха отразени от силния форхенд на Фонини, но при третия италианецът направи двойна грешка - 1:0. Последва труден гейм за Гришо, в който той отрази една точка за пробив и успя да поведе с 2:0.

Очевидно хасковлията намали оборотите в играта си, като Фонини успя да се възползва от това и бързо изравни до 2:2, а след това и поведе за 2:3. Григор успя да спре серията на своя противник и дори направи пробив за 4:3, но Фонини също се възползва от многото грешки на Григор - 4:4.

След като двамата си размениха по един гейм, Димитров почна често да греши, което позволи на съперника му да осъществи пробив и да измъкне втората част и да изравни резултата - 5:7 и 1:1.

В решителния трети сет обаче Димитров не остави никакво съмнение в превъзходството си и след 1:1 беше пълен господар на корта. Той реализира два бързи пробива за 4:1, а след това се възползва от една от 4-те си точки за пробив, поведе с 5:2 и след това лесно затвори мача.