Джокович си тръгна рано и от Акапулко, Надал на полуфинал

Ноле падна от Кириус, Рафа победи японски квалификант

по статията работи: iNews.bg | 03.03.2017 | 16:45

В пореден турнир бившият номер едно в световния тенис Новак Джокович се представи неубедително и отпадна преждевременно. Ник Кириос постигна една от най-престижните победи в кариерата си, отстранявайки Ноле. Австралиецът се наложи със 7:6 (9), 7:5 в четвъртфиналите в Акапулко срещу сърбина.

"Това беше един от мачовете, в които съм сервирал най-добре", изтъкна Кириос. Всъщност и двамата разчитаха много на началните си удари. Те печелеха сервис-геймовете си почти безпроблемно до края на срещата, когато беше направен единственият пробив в подаването на Джокович. Въпреки оспорвания резултат мачът завърши за час и 48 минути.

През първия сет имаше само една възможност за пробив и тя се откри пред Кириос в шестия сет, но Джокович се спаси. В тайбрека двамата отново бяха почти безупречни на сервис. Кириос пръв постигна минипробив за 5:4, но съперникът му мигновено го върна. Решителен се оказа вторият минипробив на австралиеца за 11:9, с което стигна до успеха.

Във втория сет картината се запази и до 6:5 в полза на Кириос нямаше възможности за пробив пред никой от двамата. След това 17-ият в света изненадващо направи пробив на нула и спечели мача.

В полуфиналите в мексиканския курорт Акапулко Кириос ще играе с американския гигант Сам Куери. В другия полуфинал пък ще се срещнат Рафаел Надал и Марин Чилич. Рафа пък се наложи със 7:6 (2), 6:3 срещу японския квалификант Йошихито Нишиока.

Надпреварата напуснаха Новак Джокович и Доминик Тийм. Надал триумфира в Акапулко през 2005 и 2013 г., но тогава се играеше на клей, а от 2014 г. покритието е сини твърди кортове. Съперник на испанския левичар в предпоследната фаза ще бъде Чилич, който премина 1/4 финалите без игра след отказване на Стив Джонсън заради травма в глезена. Сам Куери пък елиминира поставения под №4 в схемата Доминик Тийм с 6-1, 7-5.