Димитър Бербатов с цял мач при загуба на Фулъм

"Котиджърс" отстъпиха с 1:3 на гостуващия Съндърланд

по статията работи: Константин Симидчийски | 18.11.2012 | 19:59

Димитър Бербатов и неговият Фулъм допуснаха домакинска загуба с 1:3 от Съндърланд в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига, след като около час "котиджърс" играха с десет души срещу своя съперник.

Домакините от Фулъм останаха с човек по-малко още след 31 минути игра, когато централният бранител Бреде Хангеланд бе изгонен за безразсъдно влизане с двата крака. Димитър Бербатов изигра пълни 90 минути за лондончани, но не успя да помогне на своя тим.

Головете за "черните котки" бяха дело на Стивън Флечър, Карлос Куелар и Стефан Сесеньон, докато за Фулъм се разписа резервата Младен Петрич. Така домакините остават с актив от 16 точки, заемайки 9-а позиция в класирането, докато Съндърланд събра 12 пункта и се изравни с 14-ия Стоук.

Димитър Бербатов отново оглави атаката на "котиджърс", като плътно зад българина действаше Брайън Руис. Александър Качаниклич и Деймиън Дъф отново започнаха на двата фланга, докато Стийв Сидуел и Гиоргиос Карагунис намериха място в средата на терена.

Атаката на "черните котки" бе оглавена от шотландския национал Стивън Флечър, докато Себастиян Ларсон, Стефан Сесеньон и Адам Джонсън действаха от втора позиция.

b44bb3bc-5b2e-def3-37e6-0b89b9bda482Още в 4' пред Димитър Бербатов се откри шанс за откриване на резултата, който обаче не бе оползотворен от българския таран. Йон Арне Рийзе намери Деймиън Дъф с далечно подаване, а ирландецът центрира кълбото към Бербатов. Блаогоевградчанинът обаче не намери очертанията на вратата.

Петнадесет минути по-късно отново Бербатов привлече вниманието към себе си, като този път българинът намери по добър начин Стийв Сидуел. Вместо обаче да му върне топката, халфът стреля към вратата, но твърде слабо.

Постепенно се стигна и до 31', когато Бреде Хангеланд остави "котиджърс" с десет души на терена. Норвежецът влезе опасно с два крака срещу Лий Кетърмол и не бе пощаден от рефера, който веднага му показа пътя към съблекалнята. Мениджърът на домакините Мартин Йол реагира бързо и вкара в игра Филип Сендерос, който зае мястото на Гиоргиос Карагунис.

Втората част започна с шанс за домакините, които в 50' удариха и напречната греда зад Симон Миноле. Опит за изстрел на Йон Арне Рийзе рикошира в бранител на Съндърланд, а топката кацна на горната греда на вратата. Още в следващата атака обаче се стигна до попадение в пазената от Марк Шварцер врата. Стивън Флечър получи отлично дълго подаване от Адам Джонсън, спря си майсторски топката и я прати в мрежата за 0:1.

3f63d008-de73-1b37-7f7f-84575c29ae85Последваха силни минути за Съндърланд, който потърси и втори гол във вратата на домакините, а истински интересно на "Крейвън Котидж" стана между 62' и 65'. Първо лондончани възстановиха равенството, след като току-що влезлият Младен Петрич засече центриране на Деймиън Дъф, но скоро след това "черните котки" възстановиха аванса си в резултата. Отново Адам Джонсън се отличи с асистенция, а Карлос Куелар с глава намери мрежата за 1:2.

Отборът на Фулъм изпитваше сериозни трудности да противодейства на своя съперник с човек по-малко, като това ясно си пролича и в 70', когато Съндърланд отбеляза трети гол във вратата на Марк Шварцер, а точен бе Стефан Сесеньон.

В последните двадесет минути мачът на "Крейвън Котидж" стана изключително открит, като атаките пред двете врати се редуваха една след друга. Защитите на двата тима, особено тази на Фулъм, действаха твърде разпокъсано, което и предполагаше интересни ситуации пред Марк Шварцер и Симон Миноле. В 76' гол на Стивън Флечър бе отменен, а две минути по-късно Стийв Сидуел пропусна очи в очи с вратаря.

И последните десет минути не бяха лишени от интересни моменти, като в 83' домакините сътвориха нов сериозен пропуск пред вратата на Съндърланд. Този път на позиция за изстрел попадна голмайсторът отпреди малко Младен Петрич, но Симон Миноле имаше последната дума.

И до края голове нямаше, а Младен Петрич и Аарън Хюз пропуснаха нови възможности за Фулъм.