Драматична победа на Сити над 10 от Байерн

Хеттрик на Серхио Агуеро върна шансове на "гражданите" за излизане от групата

по статията работи: Даниел Любомиров | 26.11.2014 | 00:11
БТА/AP

Фамозен хеттрик на Серхио Агуеро донесе крайно драматична победа на Манчестър Сити с 3:2 над Байерн (Мюнхен) в 5-ия кръг от Шампионска лига, която възкреси шансовете на английския шампион да прескочи една от най-оспорваните групи в турнира този сезон.

С победата си "гражданите" увеличиха актива си на 5 точки и се изравниха по този показател с Рома и ЦСКА (Москва). По-рано днес московските "армейци" стигнаха до инфарктно равенство 1:1 като домакин на "вълците" и им попречиха да се утвърдят на второто място.

Така и трите отбора след Байерн, който с 12 точки е сигурен лидер, имат шансове да прескочат груповата фаза, но ЦСКА гостува на "Алианц Арена" и на пръв поглед е с най-малки шансове за прогрес. На "Олимпико" Рома ще търси задължителна победа над Манчестър Сити в директния спор, докато на английския шампион ще бъде достатъчно и равенство, за да елиминира "вълците".

В 20-ата минута фантастично дълго извеждащо подаване на Франк Лампард изведе Серхио Агуеро сам срещу Мануел Нойер, като последният в защита Мехди Бенатия направи неуспешен опит да избие топката на аржентинеца и вместо това го повали в наказателното поле. Чешкият съдия Павел Краловец изгони директно мароканския бранител и отсъди дузпа за домакините.

Кун Агуеро бе точен от бялата точка и откри резултата в полза на "гражданите", реализирайки 15-ия си гол от началото на сезона.

Байерн обаче възкръсна в края на първото полувреме, макар и с човек по-малко. Шаби Алонсо изненада Джо Харт от пряк свободен удар в 39-ата минута, след като Данте се бе вместил до стената и рязко напусна мястото си, оставяйки пролука за топката – 1:1.

В 43-ата минута пък центриране в наказателното поле на Джером Боатенг бе засечено с рамо от Роберт Левандовски, но по красив параболичен начин, който прехвърли излезлия на два метра пред голлинията Джо Харт за 1:2.

В последните минути обаче Серхио Агуеро се облагодетелства от две груби индивидуални грешки на съперника – първо на Шаби Алонсо, а след това и на Джером Боатенг, за да обърне собственоръчно резултата в полза на Сити с голове в 85-ата и 91-ата минута, с които оформи хеттрика си и крайното 3:2.

Аржентинският стрелец е автор на повече от половината от головете на Сити в Шампионска лига и Премиършип – 17 от 30.