Испания се класира на Евро 2016

"Ла Фурия" е поредният сигурен участник в турнира

по статията работи: Даниел Любомиров | 09.10.2015 | 23:54

Испанският национален отбор се класирана Европейското първенство във Франция, след като очаквано постигна победа с 4:0 над Люксембург в предпоследния девети кръг от квалификациите и е недостижим на върха в своята група С.

Какво се случи в останалите мачове, плюс видео от победата на иберийците, вижте в Sporta.bg

"Ла Фурия" събра 24 точки и няма как да бъде изместена от първата позиция, след като вторият Словакия е с 19 пункта, а Украйна също събра толкова точки и се намеси активно в битката за директна промоция.

Мачът на Испания в групата бе най-малко изпълнен с интрита, при положение, че разликата в класите бе космическа. Въпреки това чак в 42-ата минута домакините откриха резултата чрез Сантяго Касорла, който се възползва от подаване на Педро Родригес, за да направи 1:0.

В 67-ата и 80-ата на два пъти се разписа нападелят на Валенсия Пако Алкасер, който за клуба си има само едно попадение от началото на сезона, но силната му минала кампания още му носи репутация на един от водещите нападели в Испания.

В 85-ата минута Касорла маркира отличното си представяне с гол за 4:0, асистиран от резервата Нолито, който бе заменил Педро малко по-рано. Феновете на Ювентус имат основания за притеснение след този двубой, защото в 33-ата минута именно Алкасер се появи на терена, заменяйки принудително Алваро Мората.

Словакия също можеше да си осигури класиране на Евро 2016, ако бе спечелила домакинството си на борещия се за нищо Беларус, но вместо това записа поражение с 0:1. Това позволи на Украйна да се изравни по точки на второто място, макар да има по-слаби показатели в директните двубои със словаците.

Иначе Украйна победа с 2:0 като гост последния в класирането Македония и продължава да мечтае за директна промоция на Евро 2016. В последния кръг в понеделник Украйна приема Испания, докато Словакия има далеч по-лесната задача да гостува на Люксембург