Историческият рейд на Чикаго Блекхоукс продължава

Отборът не спира да поставя нови рекорди в НХЛ, остава едно предизвикателство

по статията работи: Даниел Любомиров | 07.03.2013 | 11:20

Точно когато феновете в Националната хокейна лига смятаха, че отборът на Чикаго Блекхоукс се е изчерпал откъм начини да продължи великолепната си серия, играчите от Ветровития град изваждат нов коз от ръкава си.

В домакинството на Колорадо Аваланч, удостоено като централен сблъсък в програмата "Нощта на съперничествата", Чикаго постигна ценен успех с 3:2 с гол в последната минута на Даниел Карсело.

Видео от най-интересните мачове в НХЛ вижте в Sporta.bg

Благодарение на тази победа Чикаго увеличи страхотната си поредица без загуба в редовното време до 21-0-3 и продължават да пишат история по отношение на най-добър старт на сезон. Иначе Блекхоукс вече имат 30 двубоя поред със спечелена поне 1 точка, ако прибавим мачовете от миналата кампания.

Пред тима има още едно последно предизвикателство - да подобри именно най-доброто постижение в историята на НХЛ по поредни мачове без поражение - то е от 35 мача и принадлежи на Филаделфия Флайърс, поставено през 1979/80 година.

Капитанът на Блекхоукс Джонатан Тейвс не пропусна да се разпише и срещу Колорадо, нанизвайки попадение за 2:2 във 2-ата минута на третата част, и то в момент, когато домакините бяха в числен пасив на леда. Другият гол в актива на Чикаго бе реализиран от Андрю Шоу, докато за Аваланч вкараха Джон Мичъл и Мат Душен.

След поредния си успешен двубой Чикаго вече има цели 45 точки в актива си и продължава да доминира убедително в своята Централна дивизия, Западната конференция и Лигата изобщо. Колодаро остава с 20 пункта и заема последното 5-то място на Северозапад.

Въпреки че Анахайм Дъкс победиха Финикс Кайотис с 2:0 и се наслаждават на най-добрия си старт в историята, те все още се намират на цели 10 точки зад лидера на Запад Чикаго Блекхоукс.

"Патоците" се наложиха с 2:0 пред собствена публика в трети мач в рамките на 5 дни срещу "койотите". Раян Гецлаф вкара 9-ия си гол за сезона в последната третина, а преди това в първата Кори Пери откри резултата със 7-то си попадение в кампанията.

Анахайм вече има 9 поредни победи в НХЛ, като само 2 го делят от изравняване на най-доброто постижение на клуба в историята му. Иначе към момента показателите на Дъкс са 16-3-3, което е най-силният им старт на сезон след 22 изиграни мача.

В други мачове от рано тази сутрин Торонто Мейпъл Лийфс спечелиха трудно домакинството си на Отава Сенатърс с 5:4, докато Калгари Флеймс сразиха с 4:1 Сан Хосе Шаркс.