Йоахим Льов очаква истинска битка с Бразилия

Селекционерът на Германия се притеснява от грубата игра на домакините

по статията работи: Мариян Найденов | 08.07.2014 | 11:42

Наставникът на Германия Йоахим Льов заяви, че е притеснен от безкомпромисната игра на бразилците преди днешния полуфинал от програмата на Мондиал 2014.

Той смята, че домакините играят прекалено агресивно и това е опасно за здравето на футболистите. В този смисъл германският специалист очаква истинска битка, като добави, че се надява главният съдия да си свърши работата и да не допусне агресията на Бразилия да опорочи мача.

Доказателство за грубата игра на бразилците е, че те са извършили 31 нарушения в четвъртфинала с Колумбия и 28 в осминафинала с Чили. За сравнение германците имат 29 фаула в двата си елиминационни мача срещу Алжир и Франция.

Рефер на двубоя ще бъде мексиканецът Марко Родригес, който стана известен с това, че не видя как Луис Суарес ухапа Джорджо Киелини в мача между Уругвай и Италия от груповата фаза на турнира.

Треньорът на Бундестима очаква бразилците да се хвърлят в атаки от самото начало на мача.

"Това е битка между два континента - Европа срещу Южна Америка. Бразилия има 200 милиона фенове, така че ще играем срещу цялата страна. Това е уникално”, каза Льов на пресконференцията си преди мача.

"Надявам се, че главният съдия Родригес ще успее да озапти бразилците. Вярвам, че тези брутални нарушения трябва да бъдат спрени, защото с тях няма как да видим таланта на играчи като Месут Йозил и Неймар. Така ще наблюдаваме футболисти, целта на които е да смачкат съперника”, сподели страховете си треньорът на Германия.

"На това световно първенство аз видях, че границите на физическите единоборства бяха преминати драстично”, добави Льов, който оприличи четвъртфинала между Бразилия и Колумбия на "истинска битка с безброй нарушения” и от двете страни.

"Мисля, че в този мач имаше само около 38 - 39 минути игрово време. Не смятам, че феновете са щастливи, когато има толкова много прекъсвания. Така няма как да се получи хубав мач.

Видях много нарушения, които бяха наистина опасни. Съдиите трябва да пазят футболистите. Някои от нападателите станаха жертви на голяма агресия и аз не смятам, че това е добре за футбола”, завърши Йоахим Льов.