Крепостта на Ювентус е превзета отново след почти 2 години

Фиорентина и Мохамед Салах блеснаха срещу шампиона

по статията работи: Даниел Любомиров | 05.03.2015 | 23:54

Фиорентина затвърди за пореден път впечатлението, че е един от най-добрите италиански отбори в момента и постигна исторически успех с 2:1 като гост на Ювентус в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия.

Повече подробности и видео от головете вижте в Sporta.bg

След 37 победи (25 поредни) и четири равенства пред собствена публика на "Ювентус Стейдиъм" трикратният шампион на Италия най-накрая бе надигран и победен в Торино, макар и в двубой за националната купа. За последно на шести януари Интер имаше шанс да превземе прочутата крепост на Ювентус, но се задоволи само с равенство 1:1, преди тази вечер Фиорентина да запише поредния си изключителен резултат през този сезон под ръководството на Винченцо Монтела.

Самият отбор на "Ла Виола" се намира във внушителна форма със само две поражения от 21 мача във всички турнири насам, без загуба от първи януари (странно 0:1 като гост на Парма) и вече девет успеха и четири ремита през 2015-та година.

Привлеченият под наем от Челси Мохамед Салах продължи възходящата линия на спортната си форма и смълча трибуните в Торино още в 11-ата минута, за да даде ключов аванс на "виолетовите".

В 24-ата минута Бившият италиански национал Пепе центрира отдясно по най-добрия начин и Йоренте надскочи бранителите във виолетово, за да засече с глава топката покрай вратаря Нето – 1:1.
В 56-ата минута обаче ужасяваща и нетипична грешка при изнасянето на топката на Клаудио Маркизио подари топката в близост до наказателното поле на най-неподходящия човек – Салах, който бързо напредна за втори път прониза мрежата на домакините за 1:2.
Реваншът във Флоренция е на седми април, победителят ще играе с някой измежду Лацио и Наполи, които късно снощи завършиха 1:1 на "Олимпико".