Левски победи Калиакра в динамичен мач с пет гола на "Герена"

"Сините" надвиха гостите от Каварна с 3:2 и запазиха четвъртата си позиция в шампионата

по статията работи: Михаела Ганчева | 21.10.2011 | 20:06

Отборът на Левски победи Калиакра (Каварна) с 3:2 като домакин и запази четвърто си място във временното класиране на българското първенство преди вечното дерби с ЦСКА.

Столичният гранд е с актив от 21 точки, четири пункта зад лидера Лудогорец (Разград). Новакът в "А" група обаче е с мач по-малко, който ще играе в понеделник като гост на Литекс (Ловеч). Шампионите пък имат шанс да се изравнят с Левски, ако победят Лудогорец у дома.

Левски започна силно мача на собствен терен и стигна до гол още в третата минута, когато точен беше Тони Калво. Испанското крило на "сините" получи пас от Сержиньо Грийн, след което стреля в близкия ъгъл и преодоля юношата на собствения си тим - Цветан Димитров.

След това попадение мачът вече изглеждаше решен, но Калиакра стигна изненадващо до равенство с попадение в 18-та минута. При атака през центъра Четин Садула се озова сам сред защитата на домакините и реши да стреля, с което изненада стража Пламен Илиев, който не беше подготвен за силния удар на нападателя на Калиакра.

Все пак "сините" се поправиха осем минути по-късно, когато Даниел Младенов върна преднината на своя отбор. Дясното крило на Левски се възползва от лошо изчистване при центриране на Дъстли Мюлдер и добави с лекота топката в мрежата на Калиакра за 2:1.

Второто полувреме започна също така добре за домакините от София, които покачиха аванса си до два гола само осем минути след подновяването на играта. Българският национал Владимир Гаджев се възползва от отворено пространство в защитата на Калиакра, напредна от центъра на терена и прехвърли отблизо Цветан Димитров за победното попадение. Калиакра пък успя да стигне само до още един гол, дело на резервата Якуб Хронец.

Словакът повтори изпълнението на Четин Садула от първото полувреме, като този път Пламен Илиев беше прехвърлен с техничен удар, но отново от завидно разстояние.

Загубата остави Калиакра на предпоследно място в генералното класиране на "А" група и отборът от Каварна ще продължи да се бори за оцеляването си в елита. Възпитаниците на Радостин Трифонов имат актив от четири точки, а единственият отбор зад тях е този на Светкавица (Търговище), който е с една. На точка пред Калиакра е Видима-Раковски (Севлиево), а първи над чертата е Берое (Стара Загора) с актив от седем точки.

В останалите срещи от десетия кръг на футболния ни шампионат Славия записа петия си пореден успех след класика 3:0 срещу тима на Локомотив (Пд). Монтана пък се наложи с минималното 1:0 над Видима-Раковски, Берое надви Светкавица в Търговище с 3:1, а Ботев и Черноморец поделиха по точка след нулево реми във Враца. В понеделник пък ще се изиграе последния и най-интригуващ мач от кръга, в който един срещу друг ще излязат шампионът Литекс и временният лидер в класирането Лудогорец.