Левски си отдъхна след 4:1 над Хасково

"Сините" спечелиха първи точки като гости в А група

по статията работи: iNews | 20.09.2014 | 18:45

Левски се изкачи на трето място във временното класиране на българската футболна А група, след като се наложи с 4:1 като гост на новака Хасково.

"Сините" са равни по точки с втория Литекс, но тежката загуба с 0:3 в Ловеч изпраща Левски на третата позиция преди останалите четири мача от деветия кръг.Хасково пък е последен в класирането.

Мачът започна добре за Левски и "сините" притиснаха съперника, за да стигнат до първото си чисто положение и първи гол в 26-та минута. Пас на Веселин Минев към Мигел Бедоя беше отигран по много техничен начин от испанеца, след като той чукна топката с петичка, излезе сам срещу Боян Пейков и стреля, но вратарят спаси.

Топката обаче попадна на крака на Валери Домовичйски, чийто удар се отби от близката греда и топката се търкулна успоредно на голлинията. Там притича Луис Педро, който откри резултата в полза на Левски.

Левски продължи да владее топката повече от домакините и в същото време изглеждаше по-опасният отбор, но трудно стигаше до чисти положения. Добрата новина за Георги Иванов обаче се състоеше в това, че и двете добри възможности през първото полувреме бяха реализирани.

За втория гол основен принос имаше Владимир Гаджев, който влезе с топката в наказателното поле в 40-та минута и стреля към вратата, а Пейков отби удара към Домовчийски. Юношата на "сините" нямаше проблеми от около метър и се разписа за 2:0.

Хасково изравни играта през второто полувреме, но не успя да стигне до опасности пред вратата на гостите. Те пък предпочетоха да дебнат домакините си за грешки в отбраната и стигнаха до три чисти положения, като в първото Пейков изби техничен удар на Гаджев, във второто капитанът се разписа за 3:0, а при третото Антонио Аниете вкара четвърти гол за "сините".

Гаджев вкара в 75-та минута след пас на Аниете, който проби по дясното крило и пусна топката към непокрития на точката за изпълнение на дузпа халф. Само две минути по-късно пък Веселин Минев центрира от лявото крило и качи топката на главата на испанския нападател, който я насочи към далечния ъгъл и вкара във втори пореден кръг.

Хасково беше много близо до гола малко след попадението на Аниете, но силен удар на Кирчо Крумов се отби от напречната греда и той не успя да преодолее Пламен Илиев. В крайна сметка обаче домакините се разписаха, след като спечелиха дузпа в 84-та минута. Аймен Белаид събори на земята откъсналия се сам срещу вратата на Левски - Недялко Хубенов, а Емил Ангелов вкара за 1:4. Защитникът на Левски пък получи червен картон.

Вижте развитието на двубоя и снимки в Sporta.bg.

• Сега БНТ представя Проф. Асен Златаров:...
  • 22:00 Любов в окови 3 тв филм /23 епизод/
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Да надживееш Ескобар тв филм /46...
  • 00:15 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • 01:00 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:35 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:30 Господин Тау тв филм /32 епизод/п/