Легендарният Марек с първа победа от 6 години

Дупничани спечелиха срещу Хасково у дома

по статията работи: iNews.bg | 26.07.2014 | 20:42

Марек победи Хасково с 2:1 в дербито на новаците в "А" група. Успехът е първи за дупничани в елита след повече от шест години.

Двубоят бе очакван с повишен интерес в Дупница след завръщането на Марек в "А" група и около 2500 зрители подкрепяха отбора на стадион "Бончук".

Марек поведе в 16-а минута след точно изпълнен пряк свободен удар от Милен Василев. Малко преди почивката домакините бяха близо до втори гол, но Димитър Димитров нацели напречната греда на вратата на Хасково.

Гостите играха в намален състав последните 30 минути след втори жълт и червен картон на Владислав Узунов.

Отборът на Марек продължи да има териториално превъзходство, което бе реализирано с втори гол във вратата на Хасково. Влезлият като резерва Марио Близнаков бе фаулиран в наказателното поле в 73-а минута и Крум Бибишков превърна в гол отсъдената дузпа - 2:0.

Десетина минути по-късно Хасково се върна в мача след попадение на Дончо Атанасов, който засече топката в мрежата след центриране от корнер.

До края резултатът се запази и Марек постигна първа победа за сезона, а Хасково допусна първа загуба след изненадващия си успех в първия кръг срещу шампиона Лудогорец.