Легендата на Челси Лампард спаси Манчестър Сити в дербито

Исторически развой на големия сблъсък на стадион "Етихад"

по статията работи: Даниел Любомиров | 21.09.2014 | 20:15

Една от големите легенди на Челси Франк Лампард отбеляза във вратата на своя бивш клуб, а шампионът Манчестър Сити се спаси от поражение в голямото дерби от петия кръг на Висшата лига на "Етихад Стейдиъм".

Голмайстор №1 в историята на лондончани се появи на терена при резултат 0:1, когато "гражданите" вече бяха останали и с човек по-малко след изгонването на Пабло Сабалета. Пет минути преди края Лампард засече подаване на Джеймс Милнър и с десния крак прониза Тибо Куртоа, отказвайки да изрази радостта си от попадението за крайното 1:1.

Преди това Андре Шюрле бе отбелязал за 0:1 в полза на Челси, като гостите от Лондон вече се виждаха победители в сблъсъка, докато не настъпи моментът на техния доскорошен голям герой.

Така Манчестър Сити не успя да "стопи" пасива си от пет точки зад едноличния лидер Челси, но благодарение на Франк Лампард "гражданите" не изостават с вече осем пункта зад отбора на Жозе Моуриньо. Манчестър Сити заема шестата позиция в таблицата с актив от 8 точки, докато Челси е еднолично начело с 13 пункта до момента.

По този начин Челси прекъсна серията си от четири поредни победи от началото на сезона, докато таранът на гостите Диего Коста не успя да отбележи в пети пореден мач след трансфера си от Атлетико Мадрид. Десет минути преди края испанският национал за малко не донесе победата на Челси, но негов изстрел при 0:1 срещна гредата.