Лудогорец не успя да победи Берое в А група

Двата отбора направиха равенство 1:1 на "Лудогорец Арена"

по статията работи: iNews | 31.08.2014 | 22:05

Отборите на Лудогорец и Берое завършиха при резултат 1:1 в среща от седмия кръг на родната А група.

Участникът в Шампионската лига не успя да се справи и дори трябваше да догонва своя съперник в мача. Една възможност в края пък лиши Берое от голяма сензация насред Разград.

Треньорът Георги Дерменджиев даде почивка на някои титуляри след победата над Стяуа (Букурещ). В защита започна единствено Кайсара. В халфовата линия вместо капитана Светльо Дяков започна Абел Анисе. Атаката на тима водеше Юнес Хамза.

Шампионите започна добре и можеха да открият резултата още в 7-та минута. Съдията Станиаслав Тодоров даде малко пресилена дузпа за Лудогорец за нарушение срещу Мисиджан. Юнес Хамза обаче беше неточен от бялата точка.

Берое не се уплаши и започна да поглежда по-често към вратата на фаворитите. Първо Джоман стреля с глава покрай вратата, а малко след това Елиаш пробва далечен удар, който също мина близо до страничната греда.Добрата игра на Берое продължи и те стигнаха до попадение в 22-та минута. Елиаш изведе перфектно сам срещу вратаря Керкар, който с удар по земя не остави шансове на Владо Стоянов.

Шампионите започнаха малко да се притесняват и бяха по-припряни в своите действия. Те веднага тръгнаха да изравняват резултата като Ешпиньо и Мисиджан се отчетоха с по-слаби удари. В 34-та минута Мапуку от Берое излезе сам срещу вратаря, но Стоянов се справи.

Двата отбора започнаха равностойно второто полувреме, но чистите положения отново бяха за Берое. Мапуку се освободи перфектно и нахлу сам срещу вратаря, но уцели напречната греда, а Венци Христов стреля слабо при добавката.

Така се стигна до 68-та минута, когато резервата Абало центрира от пряк свободен удар и Александър Барт изравни с глава. Лудогорец тръгна да търси обрата, като резервата Кишада бе изведен на много добра позиция от Марселиньо, но не успя да преодолее вратаря Макенджиев.

Малко след това Барт можеше да стане герой, но ударът му с глава мина над гредата. В последната минута на мача Димо Бакалов можеше да донесе изненадваща победа за Берое, но топката мина много близо до страничния стълб.