Лудогорец отстъпи на Реал Мадрид след здрава битка в София

Българският шампион изнесе отличен мач, но загуби с 1:2 на националния стадион "Васил Левски"

по статията работи: iNews.bg | 01.10.2014 | 23:40  21 Виж всички снимки

Лудогорец впечатли с представянето си срещу действащия европейски шампион Реал Мадрид, но в крайна сметка "орлите" загубиха с 1:2 домакинството си на "кралския клуб" във втория си мач от група B на Шампионската лига.

Двубоят в София започна мечтано за "орлите", които откриха след само осем минути игра с попадение на Марселиньо, но голове на Кристиано Роналдо от дузпа и Карим Бензема донесоха втори успех на Реал Мадрид в групата.

Преди Кристиано Роналдо да изравни резултата от бялата точка, вратарят на българите Владислав Стоянов успя да спаси първата дузпа на португалеца, дошла минути след попадението на Марселиньо. При втория си наказателен удар обаче португалецът бе безпощаден и съумя да изравни.

След почивката Реал Мадрид стигна до своето, благодарение на резервата Карим Бензема, който вкара за крайното 1:2.

Така "лос меренгес" събраха пълен актив от шест точки след първите два кръга, докато Лудогорец остава на последното четвърто място с нулев актив и две поражение с един и същи резултат от Ливърпул и Реал Мадрид - 1:2.

Сега пред българския шампион предстоят два мача срещу швейцарския Базел, в които "орлите" ще опитат да спечелят историческа първа точка за български клуб в груповата фаза на Шампионската лига.

Подробности за двубоя между Лудогорец и Реал Мадрид можете да видите в Sporta.bg.