Лудогорец ще трепери до последно за класиране

Орлите не успяха да си осигурят 1/16-финал снощи след загуба у дома от Истанбул Б.

по статията работи: iNews.bg | 24.11.2017 | 09:25

Лудогорец загуби домакинството си на Истанбул Башакшехир с 1:2 и пропусна да се класира още сега на 1/16-финалите на Лига Европа. Головете за гостите бяха дело на Един Вишча и Керим Фрай, а след почивката Марселиньо върна надеждите на "орлите", след като отбеляза и зарадва феновете на "Лудогорец Арена" в Разград. Истински герой за домакините бе вратарят Мерт Гюнок, който на няколко пъти разочарова Пластун, Кешеру и Вандерсон, като отрази ударите им през втората част и така осигури успеха за тима на Абдула Авджъ.

Лудогорец заема второто място в група "С" на Лига Европа с 8 точки. Спортинг (Брага) вече се класира за директните елиминации, след като победи Хофенхайм с 2:1 у дома и събра 10 пункта. Хофе отпадна от играта. Тимът на Юлиан Нагелсман има само 4 точки, а в последния мач приема именно разградчани. Истанбул Б. пък запази своите шансове, като в последния кръг приема Брага. Тимът от Турция има 5 пункта в актива си.

Гостите от Истанбул стартираха много добре мача и наложиха още в ранен стадий своето темпо. Първата сериозна опасност пред някоя от двете врати бе сътворена именно от футболистите на Абдула Авджъ. В 12-ата минута Мевлют Ердинч засече с глава хубаво центриране отляво на вратата на Лудогорец. Нападателят на гостите насочи добре топката, но Ренан направи невероятно спасяване.

"Орлите" отговориха в 18-ата минута. Вандерсон центрира опасно от пряк свободен удар, а Моци засече топката с крак и я вкара във вратата на Истанбул Б. Страничният съдия обаче вдигна флаг за засада, а на повторенията се видя, че румънецът наистина бе зад бранителите на гостите.

Само две минути след тази ситуация Истанбул Б. наказа тима на Димитър Димитров. Керим Фрай проби отляво и центрира остро в наказателното поле. Там Натанаел изпусна Един Вишча, който се озова на чиста позиция и разстреля Ренан за 1:0.

В 28-ата минута Истанбул Б. удвои своя аванс с гол на Керим Фрай. 24-годишното крило се подигра със защитата на родния шампион. Той премина покрай няколко футболисти и навлезе в пеналта, където с хубав шут преодоля Ренан за 2:0.

Марселиньо можеше да върне интригата още преди почивката след удар от средна дистанция, който мина на сантиметри от гредата на Мерт Гюнок. В 42-ата минута пък Абел Анисе сътвори най-добрата възможност за Лудогорец. Той стреля от далечна дистанция, но Гюнок отново бе на мястото си и изби след добър рефлекс.

"Орлите" стартираха втората част с непростим пропуск! Вандерсон подаде перфектно към Кешеру, а той му върна с едно докосване. Бразилецът обаче пропусна да отбележи от 2 метра на почти опразнена врата, като изкара топката в аут.

Мигът на Лудогорец дойде в 65-ата минута, когато Марселиньо намали резултата. Върджил Мисиджан центрира добре отдясно, а Марселиньо надскочи Кайсара и с глава наниза вратата на гостите, за да върне надеждите на "орлите" - 1:2.

Голът даде тласък на тима на Херо. Веднага след това Кешеру, а после и Игор Пластун опитаха удари, които попаднаха в очертанията на вратата, но Гюнок спаси. Лудогорец вдигна темпото, а пред Вандерсон се откри нова възможност. Бразилецът стреля с десния крак от близка дистанция, но топката отново мина на сантиметри от гредата. Само минута след това Горалски стреля, а Анисе отклони топката. За нещастие на Лудогорец обаче кълбото отново отказа да влезе във вратата на Истанбул ББ, като този път мина малко над напречната греда.

Мерт Гюнок се оказа истински герой за гостите! В 73-ата минута Пластун стреля силно към вратата му, а стражът направи и невъзможното, за да избие топката в корнер.

Минута след това Лудогорец направи нов уникален пропуск. Кешеру стреля отблизо след разбъркване в наказателното поле на гостите, но Гюнок протегна крака си и със сетни сили изби топката.

В 77-ата минута Ренан също показа класата си под рамката на вратата. Мосоро се озова на чиста позиция и стреля, но бразилецът спаси, след което се намеси и при добавката. Десет минути след това Ренан отново трябваше да се намесва. Елжеро Елиа предизвика рефлексите му, след което Пластун направи кошмарно изчистване на топката. Тя попадна в Масоро, който стреля отблизо, и само спасяването на бразилеца го спря от трето попадение за Истанбул Башакшехир, предаде Sporta.bg.