Милан надигра Лацио на старта на Серия А

"Росонерите" започнаха с победа 3:1 в дебито

по статията работи: iNews | 31.08.2014 | 21:05
Повече за:

Милан победи Лацио с 3:1 в първата среща на двата отбора от новия сезон в  Серия А играна на "Сан Сиро".

"Росонерите" направиха щастлив дебюта на новия треньор Филипи Индзаги, който само до преди няколко години се състезаваше за отбора.

Миналият сезон бе кошмарен за феновете на Милан и Лацио, и затова двата отбора бяха решени да започнат по възможно най-добрия начин сезона.

Домакините поведоха още в 7-та минута, когато след много бърза контра атака Стефан Ел Шаарави нахлу по  лявото крило, финтира защитник и намери оставения сам Кейсуке Хонда, който нямаше проблеми да открие резултата.

Лацио отвърна с няколко добри пробива на Антонио Кандрева, но гостите не можеха да нацелят очертанията на вратата. Второто полувреме започна много добре за Милан. Абате бе изведен перфектно от дясно и пусна успореден пас, където Мунтари засече топката за 2:0.

Няколко минути по-късно Жереми Менес бе фаулиран в наказателното поле от Стефан де Врай и потърпевшият бе точен от бялата точка. Това бе и гол в дебюта за френския национал. Малко по-късно друг играч на Милан също отбеляза гол в дебюта си, но в собствената врата. Алекс засече центриране в наказателното поле и излъга вратаря Диего Лопес.

В последните минути Лацио натисна по-сериозно своя съперник, докато Милан нямаше проблеми да се прибере в собствената половина. Отново Кандрева бе най-активен, но самият той се отчете с няколко пропуска."Росонерите" сътвориха няколко много опасни контра атаки, коитобяха близо до гола.

В последната минута Лацио можеше да направи по-почетна загубата, но Антонио Кандрева пропусна дузпа, след като Диего Лопес усети ъгъла и хвана топката.

Вижте видео и снимки от мача в Sporta.bg.