Над 40 арестувани за безредици в мач от Лига Европа

Мачът Фейенорд - Рома отново бе напрегнат не само на терена

по статията работи: Даниел Любомиров | 27.02.2015 | 10:36

Полицията в Ротердам арестува 42 души заради около срещата-реванш от 1/16-финалите на турнира по футбол Лига Европа между местния Фейенорд и италианския Рома, съобщава "Алгемеен Дагблад".

Задържаните са за нарушаване на обществения ред, участие в сбивания, притежание на забранени фойерверки и хладно оръжие и неспазване на полицейски заповеди. При някои инциденти служителите на реда бяха принудени да използват сълзотворен газ, за да успокоят обстановката.

Двубоят се очакваше да бъде рисков, след като преди седмица холандски запалянковци вилняха из Рим и нанесоха значителни материални щети. Полицията в Ротердам предприе значителни мерки за опазването на реда, като около 2500 привърженици на Рома, пътували за двубоя, бяха ескортирани през по-голямата част от престоя им в Холандия. Въпреки всичко, в града се стигна и до редица сблъсъци между ултраси на двата тима.

Напрежението се пренесе и на терена, като още през първото полувреме двубоят беше прекратен за кратко, след като холандските фенове хвърлиха надуваем банан на терена към чернокожия нападател на съперника Жервиньо.

През втората част пък мачът беше прекратен за повече от 10 минути, след като запалянковците на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена, недоволни от показания директен червен картон на Мичел Те Верде при резултат 0:1 в 54-ата минута.

Малко след подновяването на играта резервата Елвис Ману направи 1:1, с което изравни резултата от двата мача, а за бурната си радост след гола от резервната скамейка беше отстранен вторият вратар Ервин Мулдер. Рома все пак стигна до победата с 2:1 с гол на Жервиньо след час игра и продължава напред.