Националите са в Холандия за мач на живот и смърт

Четата на Хубчев се нуждае минимум от точка, за да запази шансове за Мондиал 2018 в Русия

по статията работи: iNews.bg | 02.09.2017 | 12:47

Юнаците от национала, които подчиниха в четвъртък Швеция с 3:2 кацнаха в Амстердам. Командата на Петър Хубчев гостува утре на "лалетата" в съдбовна квалификация за Мондиал 2018 в Русия. Двубоят е от 19,00 часа на "Амстердам Арена", а билетите са изкупени, пише Sporta.bg.

Полетът на нашите закъсня с половин час, но това няма да се отрази сериозно на графика им за престоя в Ниската земя. Националният селекционер няма да може да използва защитника на ЦСКА Божидар Чорбаджийски, който е наказан за натрупани жълти картони. Очаква се вместо него да стартира Георги Терзиев.

Друга промяна, която обмисля Хубси е да пусне в атака тежкия таран Андрей Гълъбинов, който е титуляр за своя Дженоа в Серия А.

България заема трето място в група "А" на зона Европа със 7 изиграни мача. Трикольорите имат 12 точки в актива си, с 1 по малко от втория - Швеция. Лидер е Франция с 16 пункта. "Лалетата" са едва четвърти с 10 точки. Само победителите в групите се класират директно на Мондиал 2018, а 8 от 9-те отбора на второ място ще играят бараж помежду си.

България се нуждае минимум от точка край червените фенери, за да запазим някакви шансове за Мондиала. Загубата ще сложи край на мечтите. Същото е положението и с холандците, което прави битката на живот и смърт.