Невяна Владинова се връща с 5 злата от Монпелие

Грацията зае първото място във всички дисциплини, в които участва

по статията работи: iNews.bg | 09.07.2017 | 10:55
Източник: БФХГ

Невяна Владинова спечели всички златни медали (в многобоя и на отделните уреди) на Първия международен турнир "Дани Къп" в Монпелие, на който беше специален гост.

Неви изигра почти перфектни обръч и топка, направи две малки грешки на бухалки и взриви залата с невероятната си лента на Булерия и заслужено стъпи пет пъти на най-високото стъпало със сбор от 73,095 точки, пише Красивата страна на спорта.

Оценките на отделните уреди са 18.800 за обръч, 18.250 за топка, 18.000 за бухалки и 18.045 за лента. Втора в многобоя е Милена Балдасари от Италия, също поканена от организаторите, а с бронз се окичи сънародничката ѝ Аличе Аиело.

Отново при жените, но в категория "Б", победителка отново е българка – Юлиана Димитрова от "Грация Мебел Стил", пише Блиц. Тя стана първа и на обръч и топка и сребърна медалистка на бухалки и лента.

По-рано през деня девойките на "Авангард" и "Грация" също донесоха много медали за България, като националната състезателка Вероника Любчова е с 3 златни отличия (топка, бухалки и лента).

Утре състезанието продължава в категории "Надежди" и "Деца – А и Б категория", където ще бъдем представени съответно от Магдалена Илиева и Мариса Панайотова и Виктория Узунова, Мария Лангарова и Здравка Крумова, предаде Sporta.bg.