Нишикори отстрани Мъри от US Open след пълен с обрати 5-сетов трилър

На полуфинал японецът ще срещне Стан Вавринка

по статията работи: iNews.bg | 08.09.2016 | 11:30
Източник: Gulliver/GettyImages

Кей Нишикори поднесе най-голямата сензация на Откритото първенство на САЩ, отстранявайки след изпълнен с обрати 5-сетов трилър считания тази година за фаворит за купата Анди Мъри. Японецът, който е шести поставен ан турнира, спря световния номер 2 в четвъртфинален мач при резултат: 1-6, 6-4, 4-6, 6-1, 7-5.

Шотландецът, който има една купа от US Open през 2012 г., се намира в отлична форма от няколко месеца, след като през юли и август триумфира на Уимбълдън и Олимпийските игри, а на кортовете във Флъшинг Медоус също се представяше страхотно до този момент.

Нищо не предвещаваше драматичната развръзка в началото, тъй като Мъри надложи пълното си надмощие над Нишикори и му даде само един гейм в първата част.

Вторият сет вървеше равностойно до 3-3, когато срещата бе прекъсната за кратко заради дъжд. След подновяването Нишикори успя да нанесе своя удар и изравни резултата.

Световният номер 2 обаче успя да вземе третата част, но след това Нишикори беше безгрешен в 4-тия сет и го спечели при два пробива - с 6-1.

Последва решителен пети сет, в който 6-ят поставен показа по-здрави нерви и стигна до пробив в края, за да го вземе със 7-5 и да затвори мача след близо 4 часа игра.

Така Кей Нишикори се класира за втория си полуфинал на US Open, където ще се изправи срещу швейцареца Стан Вавринка, победил на четвъртфинал аржентинеца Хуан Мартин дел Потро.